تصویب کلیات طرح تشکیل وزارت بازرگانی فضای مجلس را متشنج کرد

تصویب کلیات طرح تشکیل وزارت بازرگانی فضای مجلس را متشنج کرد

نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کردند و سپس وارد بررسی جزییات این طرح شدند.

نمایندگان در نشست علنی امروز با کلیات طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی با ۱۳۲ رأی موافق، ۷۸ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

تصویب کلیات طرح تشکیل وزارت بازرگانی که پیش از این سه بار از سوی مجلسی‌ها رد شده بود با مخالفت تعدادی از نمایندگان روبرو شد که برای دقایقی فضای مجلس را متشنج کرد.

نمایندگان مردم در نشست علنی صبح امروز خانه ملت و پس از سخنان موافقان و مخالفان با کلیات طرح تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کردند.

زمانی که جمشید انصاری معاون امور اداری و استخدامی رئیس جمهور به عنوان نماینده دولت درحال دفاع از این طرح بود و همچنین هنگام تشریح دلایل موافقت کمیسیون اجتماعی از سوی سخنگوی این کمیسیون با این طرح؛ نمایندگان بار‌ها با دو دو و چهار چهار کردن موافقت و مخالفت خود را با این طرح با صدای بلند اعلام می‌کردند که منجر به تذکر چندین باره رئیس مجلس شد.

پس از اعلام تصویب کلیات این طرح از سوی رئیس مجلس تعدادی از نمایندگان از جمله اقایان نصرالله پژمان فر و حمیدرضا حاجی بابایی به سمت جایگاه هیات رئیسه رفته و به روند تصویب آن اعتراض کردند که برای دقایقی فضای مجلس متشنج شد.

رئیس مجلس در واکنش به فریاد‌های معترضانه پژمان فر خطاب به وی گفت: شما حق ندارید اینجا تذکر دهید، می‌نشینید سرجایتان و تذکر می‌دهید و حق ندارید اینجا حرف بزنید، بفرمایید بنشینید سرجایتان.

پس از تذکرات لاریجانی و آرام شدن نسبی فضای مجلس تعدادی از نمایندگان پیشنهاد حذف ماده واحده این طرح را داشتند که رئیس مجلس آن را امکانپذیر ندانست.

 

چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید