حل مساله به روش شورای نگهبان

حل مساله به روش شورای نگهبان

یک دهم اتهاماتی که دوطرف به هم وارد نمودند اگر از زبان یک کاندیدای شورای شهر هوراند مطرح میشد یقینا نهادهای مسئول صلاحیت او را مورد تشکیک قرار می دادند .

حل مساله به روش شورای نگهبان

دیروز آقای کدخدایی تصویری از هم نشینی حجه الاسلام آملی لاریجانی و محمد یزدی در شورای نگهبان را توئیت کرد و رسانه های گوش به زنگ تا توانستند آن را رپرتاژ نمودند . این تصویر در حالیکه هردو عضو شورا در حال خنده هستند ، بعنوان سندی از حل مشکلات بوجود آمده میان دو طرف در هفته های گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت تا این پیام به جامعه منتقل شود که بین این دو نفر هیچ مشکلی وجود ندارد و همه چیز خوب است و .. لابد می دانید که در هفته گذشته دو نامه نگاری فوق سنگین بین این دو انجام پذیرفت که کل فضای سیاسی کشور و حتی منطقه را تحت تاثیر قرار داد. آقای یزدی اتهامات بسیار سنگین مالی و مدیریتی به آقای لاریجانی وارد نمود و در مقابل آقای لاریجانی با افشای پشت پرده کهولت سن و ناتوانی آقای یزدی موجی از نگرانی ها در خصوص کیفیت کار شورای نگهبان را سبب شد. حال اغلب کارشناسان سیاسی وحتی توده های مردمی انتظار دارند ادعای هر دو عضو شورای نگهبان که اتفاقا در مجلس خبرگان هم حضور دارند به دقت مورد بررسی قرار گیرد. یک دهم اتهاماتی که دوطرف به هم وارد نمودند اگر از زبان یک کاندیدای شورای شهر هوراند مطرح میشد یقینا نهادهای مسئول صلاحیت او را مورد تشکیک قرار می دادند . حال چگونه ممکن است از کنار این اتهامات سنگین به آسانی عبور کرد و با توئیت یک عکس از هم نشینی این دومدعی (که دیگری را متهم می نمایند) همه چیز را به فراموشی سپرد. یقینا اگر مشابه این دوئل سیاسی در یکی از نهادهای انتخاباتی مانند شورای شهر و یا یکی از ادارات دولتی اتفاق می افتاد ، به فرصتی تبدیل میشد تا کارشناسان در مورد اصلاحات ساختاری در آن نهاد یا اداره به بحث و گفتگو بنشینند و رسانه ها اجازه می یافتند تا ابعاد مساله را به افکار عمومی منتقل کنند اما در موضوع مذکور ...

بهرحال این روشی که شورای نگهبان برای حل مساله انتخاب نموده است صحیح به نظر نمی رسد و لازم است تا در خصوص اتهامات سنگین هردو طرف نسبت به هم دیگر شفاف سازی صورت پذیرد.
غلامرضا منصوری


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید