سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱

نگاهی به سفرهای رئیس دولت سیزدهم

نگاهی به سفرهای رئیس دولت سیزدهم

 نگاهی به سفرهای رئیس دولت سیزدهم؛ قالب جدیدی که رئیسی در سفرهای استانی ابداع کرد  سفرهای استانی امروز با دوره‌های گذشته چه تفاوتی دارد؟

سفرهای استانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است. این تاکیدات به دوران اصلاحات باز می ‌گردد. از دیرباز موضوع آمایش سرزمینی به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های پیشرفت و توسعه کشور مطرح بوده است. در دولت های نهم و دهم سفرهای استانی شکل و شمایل جدی به خود گرفت و رئیس جمهور با حضور میدانی در شهرهای مختلف کشور به آبادانی و پیشرفت این مناطق کمک کرد و این سفرها به عنوان یکی از مزیت‌های مهم این دوره ها خصوصا دوره نهم ریاست جمهوری تبدیل شد. یکی از نقیصه های مهم عدم برنامه ریزی مالی و کارشناسی برخی از دستوران دولتی بود. این موارد اگرچه باعث ایجاد رضایت در مردم می شد اما به طور کارشناسی برخی از امور انجام نمی شد. جمع کردن مردم در یک مکان همچون ورزشگاه یا مصلی برای سخنرانی های رئیس جمهور که بعضا با حاشیه هایی روبرو بود نیز یکی دیگر از مشکلات این سفرها بود. در دوره سوم یعنی دولت روحانی این سفرهای استانی به طور منسجم انجام نشد و پراکندگی و عدم برنامه ریزی و اولویت قرار دادن سفرهای استانی مشهود بود. در دوره رییسی چند مسئله بسیار مثبت دیده می شود. اول اینکه دولت با برنامه ریزی تمام وارد اجرای سفرهای استانی شده است. گفته می شود پیش از هر سفر تیمی به بررسی مشکلات و مسائل استان ها می پردازد. از سوی دیگر قبل از انجام سفرهای استانی مدیران محلی از جمله استانداران و فرمانداران به تهران آمده و جلساتی را با تیم مدیریتی سفرهای استانی برگزار می کنند. نگاهی به انتخاب مقصد سفرهای استانی رئیس جمهور در این مدت نشان می دهد این مسئله نیز با هوشیاری خاصی انجام می پذیرد. در این سفرها به جای اینکه مردم برای دیدن رئیس جمهور بروند رییس جمهور به دیدن مردم می روند. از سوی دیگر این سفرها در روزهای تعطیل و با حضور اعضای هئیت دولت از وزیران تا معاونان رئیس جمهور انجام می پذیرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری