سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱

پدیده "سالمندی" از جنگ بیولوژیک خطرناک‌تر است

پدیده "سالمندی" از جنگ بیولوژیک خطرناک‌تر است

یک فعال حوزه جمعیت گفت: ما ۲۰ سال دیگر با ۲۵ میلیون سالمند مواجه می‌شویم و باید ۲۵ میلیون عینک و عصا داشته باشیم! ۱۳ میلیون مجرد در کشور داریم که ۸ میلیون مرد و ۵ میلیون زن هستند. فوکویاما می‌گوید: سالمندی از جنگ‌های بیولوژیکی خطرناک‌تر است!

به گزارش  گروه اجتماعی آی پرس ؛ امروز نشست آنلاین "بحران جمعیت؛ نقد گذشته، بایسته‌های‌ آینده" توسط دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و  رسانه دانشگاه آزاد برگزار شد.

دکتر نصراللهی در ابتدای این نشست و پیش از سخنرانی دکتر پژهان با موضوع بحران جمعیت درباره برگزاری این سلسله نشست‌ها گفت: قرار است سلسله نشست‌های تخصصی دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه با عنوان "دوشنبه‌های سوهانک" در قالب 20 نشست مستقل برگزار شود و امروز، نشست اول با موضوع بحران جمعیت برگزار می‌شود.

در ادامه دکتر "علی پژهان" فعال حوزه جمعیت گفت: تحولات باروری به طور کلی عوض شده است چرا که در گذشته زوجین ایرانی، زود ازدواج کرده و زود نیز بچه‌دار می‌شدند اما امروز نگرش‌ عوض شده و از 7 فرزند به 1.6 فرزند و به زیر سطح جایگزینی رسیده‌ایم! امروز باروری روستاهای اراک 1.2 است که با نرخ باروری در ایتالیا یکسان است یا در گیلان خودمان نرخ باروری 1.1 است که از نرخ باروری در فرانسه نیز کمتر است!

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری