یکشنبه, ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

بودجه برای اقدامات پیشگیرانه از بحران‌ها نداریم!

رئیس مرکز مدیریت اطلاعات و ارتباطات حوادث و سوانح سازمان مدیریت بحران کشور از موافقت سازمان برنامه و بودجه با تصویب هزار میلیارد ریال اعتبار پیشگیری در حوزه مدیریت بحران خبر داد و گفت: در طول ۱۵ سال گذشته، تخصیص اعتبارات این حوزه کمتر از ۶ درصد بوده است که با این وضعیت اعتباری، انجام اقدامات پیشگیرانه بسیار دشوار است.

به گزارش آی پرس به نقل از فارس، ترکیان در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه قانون مدیریت بحران، وظایف همه دستگاه‌ها در شرایط اضطراری را مشخص کرده است، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی باید در طول سال، وظایف و مأموریت‌های خود را ارزیابی کنند که در این صورت بسیاری از مشکلات در زمان حادثه قابل حل خواهد بود.
 
وی همچنین از موافقت سازمان برنامه و بودجه با تصویب  هزار میلیارد ریال اعتبار پیشگیری در حوزه مدیریت بحران خبر داد و گفت: در طول ۱۵ سال گذشته، تخصیص اعتبارات این حوزه کمتر از ۶ درصد بوده است که با این وضعیت اعتباری، انجام اقدامات پیشگیرانه بسیار دشوار است.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی هم از ابلاغ دستورالعمل اقدامات احتیاطی فصل سرما از سوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد و گفت: پایش بهنگام مخاطرات جوی و اعلام هشدارها به گروه‌های ذی‌نفع، شناسایی مناطق پرخطر و اولویت‌دهی به آنها در برنامه‌های کاری، پیش‌بینی تمهیدات لازم برای تامین انرژی و ذخیره سوخت جایگزین مورد نیاز، پیش‌بینی و تجهیز مکان‌های مناسب به منظور ارائه خدمات امدادی به آسیب‌دیدگان احتمالی و پیش‌بینی استقرار نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی در مناطق پرخطر و با ریسک بالا از جمله مهم‌ترین مفاد این دستورالعمل است.
 
محمدباقر هنربر افزود: خوشبختانه بعد از ابلاغ هشدارهای جوی، پیگیری خوبی از سوی دستگاه‌های مسئول صورت می‌گیرد و آمادگی کافی برای مواجهه با مخاطرات احتمالی وجود دارد.
 
در این جلسه گزارش مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان درخصوص تأمین برق در فصل زمستان و مدیرکل هواشناسی آذربایجان شرقی درخصوص وضعیت جوی استان ارائه شد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی هم طرح مدیریت مخاطرات طبیعی و انسان‌ساخت استان با فرض وقوع زلزله ۶.۵ ریشتری در شهر تبریز را تبیین کرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری