چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

طرح «یاوران تولید» در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی اجرا می‌شود

طرح «یاوران تولید» در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی اجرا می‌شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از اجرای طرح "یاوران تولید" با هدف توانمندسازی بهره‌برداران و افزایش ضریب نفوذ دانش در عرصه‌های کشاورزی و منابع طبیعی استان در راستای افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی خبر داد.

اکبر فتحی روز پنجشنه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح "یاوران تولید" به منظور حضور بیش از پیش اعضای هیات‌ علمی و محققان مراکز تحقیقاتی در عرصه و در کنار بهره‌برداران، کارشناسان پهنه و مروجان کشاورزی اجرا می شود.

وی طرح "یاوران تولید" را یک طرح کامل و جامع برای مبحث شبکه دانش کشاورزی در قالب ‌نظام نوین ترویج دانست و افزود: در این طرح تلاش شده است تا از همه ارکان موثر بر توسعه دانش در بخش کشاورزی مشتمل بر معاونتها، سازمانها و واحدهای اجرایی، اعضاء هیات علمی و محققان پژوهشی و آموزشی و مروجان جهاد کشاورزی استفاده شود.

فتحی با بیان اینکه در طرح "یاوران تولید" با محوریت روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، از کلیه اجزای وزارت جهاد کشاورزی استفاده می شود، ادامه داد:  درصدد بسیج همگانی از عوامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی هستیم به ‌نحوی ‌که دانش منجر به افزایش کمی و کیفی تولید شود.

وی با بیان اینکه در این طرح ۱۰۰ نفر پژوهشگر مروج ارشد در کشور مشارکت دارند، افزود: این افراد بیش از بیست سال سابقه خدمت دارند و افراد عرصه‌ای هستند که با بهره‌برداران سالها در ارتباط بوده‌اند و در واقع این افراد پشتیبانی ملی "یاوران تولید" را بر عهده دارند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اظهار کرد: محققان معین، اطلاعات را به کارشناسان پهنه در شهرستانها ارائه می‌دهند و مروج پهنه به نوبه خود این اطلاعات را در اختیار بهره‌برداران قرار می دهد.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که دانش در عرصه‌های تولید جاری و برنامه‌ریزی مناسب در عرصه‌های تولیدی انجام شود، اتفاق بسیار خوبی در کشاورزی کشور در بسیاری از محصولات قابل پیش‌بینی است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری