برنج‌های مکشوف در مراغه؛ احتکار یا قانونی؟/ ژائله تکذیب کرد، تعزیرات حکومتی موکول

یونس ژاله رئیس اتاق بازرگانی تبریز در واکنش به خبر احتکار برنج می‌گوید: برنج های مورد اشاره به صورت قانونی و با ثبت و قبض انبار صورت گرفته است.

روز گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی و محافل رسانه‌ای استان منتشر شد که نشان می داد اداره تعزیرات حکومتی مراغه با وصول گزارشی دو هزار و پانصد تن برنج احتکار شده را در یکی از مناطق این شهرستان کشف کرده است. در توضیحات این خبر آمده بود که برنج‌های مکشوفه متعلق به یکی از اعضای اتاق بازرگانی تبریز است.

منصوری رئیس سازمان تعزیرات حکومتی مراغه با تکذیب این موضوع به خبرنگار آناج گفت: در طول روز بسیاری از موضوعات و پرونده‌ها در تعزیرات حکومتی مطرح می‌شود ولی تا زمانیکه گزارشات واصله مشخص نشود و پرونده‌ها مراحل قانونی خود را طی نکنند نمی‌توان نظر نهایی را اعلام کرد.

وی افزود: برخی افراد شناخته شده در اقتصاد دارای رقیب یا حتی دشمن هستند، بنابراین اخباری که منتشر می‌شود یا مبتنی بر واقعیات است که اعلام می‌شود و در برخی مواقع نیز براساس دشمنی که گاها بین برخی‌ها وجود دارد، اخباری این چنین در فضای مجازی منتشر می‌کنند.

منصوری اظهار داشت: موارد کشف‌شده یا گزارشات رسیده باید بررسی شود حتی در برخی موارد، کالایی را به ظن احتکار یا قاچاق مورد کنکاش قرار می‌دهند، اما تا زمانی که رسیدگی‌ها نهایی نشده و حکمی نیز صادر نشود، از اعلام جزییات پرونده‌ها خودداری می‌کنیم.

رئیس تعزیرات حکومتی مراغه خاطرنشان کرد: خبری که در سایت‌ها و فضای مجازی منتشر شده از زبان مسئولین سازمان تعزیرات حکومتی نبوده و تمامی احکام و اخبار در ارتباط با پرونده‌های سازمان تعزیرات، توسط مدیرکل و یا روابط عمومی سازمان منتشر می‌شود.

منصوری در پایان یادآور شد: چون رویه کاری تعزیرات به صورت قضایی است، احتمال اینکه در هر موضوعی گزارشاتی به دست ما برسد وجود دارد، ولی در حال حاضر تخلفی که بتوان در رسانه‌ها اعلام کرد وجود ندارد و جزئیات هر خبر از طریق روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومت استان منتشر خواهد شد. خبری هم که از قول بنده منتشر شده را تکذیب می‌کنم.

در ادامه سراغ مسئول روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی استان رفتیم. بنابیان در گفت‌وگو با خبرنگار آناج اظهار داشت: خبری که درباره کشف برنج‌‌های احتکار شده به مالکیت یکی از اعضای اتاق بازرگانی تبریز منتشر شد فعلا مورد تائید سازمان قرار نگرفته است.

وی افزود: کلیت این خبر تکذیب نشده و اگر این خبر صحت هم داشته باشد فعلا تا بررسی نهایی نباید در رسانه‌ها مطرح شود. انواع و اقسام احتکار وجود دارد، بنابراین نباید اسم فرد منتشر شود مگر اینکه حکم قضایی در این باره صادر گردد.

گفتنی است: در پی انتشار اخبار مبنی بر توقیف برنج های رئیس اتاق بازرگانی تبریز، بر اساس استعلام های انجام یافته از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان این انبار و محموله آن متعلق به شرکت پخش سراسری ایران است که با عنایت به بررسی های به عمل آمده از اسناد و مدارک ابرازی این شرکت و برنج های مظنون به احتکار؛ طبق اسناد مثبته گمرکی ارائه شده، برنج های موصوف در تیرماه سال جاری از طریق مبادی قانونی ترخیص و مجوزهای لازم را نیز در این خصوص اخذ نموده است. که در همین راستا، نامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جهت تنویر افکار عمومی تقدیم می گردد.

یونس ژاله رئیس اتاق بازرگانی تبریز در واکنش به خبر احتکار برنج می‌گوید: این موضوع کذب محض است و در نامه ای که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی به رئیس شهرستان ارسال کرده به این موضوع صراحتا اشاره شده است.

وی البته تعلق برنج‌ها به خود را تائید کرده و می‌افزاید: برنج های مورد اشاره به صورت قانونی و با ثبت و قبض انبار صورت گرفته و تمامی اطلاعات مورد نیاز تعزیرات در اختیار کارشناسان این سازمان قرار گرفته و امیدواریم به زودی اعلام نظر نمایند. 

انتهای پیام/


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید