چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

پشت پرده خبری هست ؟

دیروز (22مهر) بعد از ظهر  خبر کشف 2500 تن برنح احتکار شده توسط رییس اتاق بازرگانی تبریز منتشر شد. سرعت انتشار خبر به قدری بالا بود که ظن محافظه کاری ام گل کرد تا طی  تماس با یک فرد مطلع ، صحت و سقم خبر را بررسی نمایم.

نتیجه مشخص بود و خبر نیز درست. اما ، روز  بعد، در واکنش به خبر احتکار،  در اولین ساعات صبح 23 مهر ماه ، نامه اداره صنعت معدن و تجارت استان توسط رسانه های مشخص و بخصوص کانال خبری اتاق بازرگانی تبریز منتشر گردید. نامه ای با امضای رییس این سازمان که اذعان می دارد، این اقلام موجود در انبار مورد بررسی قرار گرفت ، نتیجه آن بود که هیچ احتکاری صورت نپذیرفته و همه چیز آرام است. ظاهرا عجله منتشر کنندگان این نامه سبب شده است تا فراموش کنند ، خبر کشف  برنج های احتکار شده مربوط است به 22 مهرماه اما پاسخ سازمان صمت به شبهه های موجود در این قضیه برمی گردد به 4 مهرماه. در واقع با این تفاسیر  این ظن تقویت می گردد  که در همان 4 مهرماه   ماجرای احتکار رخ داده است  اما تا دیروز رسانه ای نشده است. اینها به کنار. نمی دانم این وسط صدا وسیما کجای این داستان قرار گرفته است. رسانه ای که تنها چند ساعت بعد از انتشار سیل گونه خبر احتکار در مراغه( چه درست چه غلط)، رییس اتاق بازرگانی تبریز را به ساختمان جام جم فرا می خواند تا روی آنتن از مسائلی مانند مقاومت اقتصادی و .. سخن بگوید. لابد دست اندرکاران این رسانه ، با خود نمی اندیشند که یک درصد احتمال بدهیم این اخبار درست باشد ، آیا نباید فردا نسبت به این دعوت ها به مردم حساب پس بدهیم ؟

ظن خبرنگاری به ما آموخته است که در این مواقع ، بسیاری از اقدامات یهویی و همینطوری پیش می آید . بهرحال پشت پرده این مسائل هرچه باشد ، خوب می دانم سیاست را کشتی بان دیگر آمده است . هم دادستان و هم رییس دادگستری عزمشان برای مبارزه با فساد جزم است .

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری