چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

زندگی روزمره زنان کره شمالی چگونه است؟

کره شمالی به دلیل انزوای طولانی مدت خود به عنوان یک کشور پر رمز و راز شناخته می‌شود که در مواردی معدود درهای خود را به روی گردشگران و روزنامه‌نگاران باز می‌کند.

 

یشتر عکسهای بیرون آمده از کره شمالی مرتبط با پایتخت این کشور و مقر فرماندهی پیونگ یانگ است. اکنون در ادامه نگاهی داریم به نقش زنان در کره شمالی:

زندگی روزمره زنان کره شمالی چگونه است؟

مامور کنترل ترافیک

مأموران کنترل ترافیک زن در پیونگ یانگ نقشی پررنگ دارند. البته در کشور کره شمالی خبری از ماشین های پرتعداد و ترافیک نیست، اما در کل کره شمالی حدود 300 افسر پلیس راهنمایی و رانندگی زن وجود دارد که معمولاً به عنوان "بانوان راهنمایی و رانندگی" شناخته می شوند.

بنا به گزارش ها، زنان جوان به خاطر ظاهر جذاب خود انتخاب شده اند و در صورت ازدواج یا رسیدن به سن 26 سالگی باید بازنشسته شوند.

زندگی روزمره زنان کره شمالی چگونه است؟

مأموران مترو

متروهای کره شمالی بیش از حد عمیق هستند و در 96 متری (316 فوت) زیر زمین قرار دارند و هر ایستگاه به عنوان یک پناهگاه بمبی نیز شناخته می شود.تا همین اواخر، گردشگران کره شمالی فقط مجاز به مسافرت بین دو ایستگاه انتخاب شده بودند. در اینجا نیز زنان به عنوان مأموران مترو حضور دارند. در متروی کره شمالی سرودهای میهنی از طریق بلندگوها پخش می شوند.

زندگی روزمره زنان کره شمالی چگونه است؟

بانوان دانشمند حوزه فناوری

در کره‌شمالی دسترسی به اینترانت تحت کنترل دولت وجود دارد اما دسترسی به اینترنت جهانی به دلیل محتوای "زرد" یا به قول دولتمردان کره شمالی محتوای "نامناسب و خرابکارانه" ممنوع است.

زندگی روزمره زنان کره شمالی چگونه است؟

کار در کارخانه ابریشم

کارخانه ابریشم کیم جونگ سوک ( نام مادربزرگ کیم جونگ اون )،تقریباً "1600 کارگر عمدتاً زن دارد که  کرم های ابریشم را مرتب سازی و پردازش می کنند تا نخ ابریشم را تهیه کنند.

زندگی روزمره زنان کره شمالی چگونه است؟

شرکت در کارناوالها

زنان نقشی پررنگ در زیبایی و رنگارنگ شدن  رژه  و کارناوالهای بزرگ دولتی ایفا می کنند. برای مثال در مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد تأسیس حزب حاکم کره  زنان نمایش هایی اجرا کردند.

زندگی روزمره زنان کره شمالی چگونه است؟

حضور در یک رژه نظامی

از سال 2015، زنان کره شمالی باید حداقل هفت سال در ارتش خدمت کنند و مردان باید حداقل ده سال خدمت کنند، این نرخ خدمت، درواقع طولانی ترین خدمت اجباری در جهان محسوب می‌شود.

زندگی روزمره زنان کره شمالی چگونه است؟

زن خوشامدگو

در نمایشگاهها، مراسم و حتی در ورودی اماکن مهم، زنان مختلف در نقش خوشامدگو حضور دارند و این نقشی بسیار مهم و حیاتی محسوب می شود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری