شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

استاندار آذربایجان شرقی: می‌خواهیم هیچ اختلافی در استان نباشد

استاندار آذربایجان شرقی: می‌خواهیم هیچ اختلافی در استان نباشد

عابدین خرّم در همایش ائمه جمعه استان، از حضور هوشمندانه و مدبرانه حجت‌الاسلام آل‌هاشم به عنوان محور وحدت برای نیروهای انقلاب و آحاد مردم استان قدردانی کرد و گفت: نگاه و رویکرد مردمی نماینده محترم ولی فقیه در سطح همه بخش‌ها و ائمه جمعه هم تسری پیدا کرده و همدلی، همکاری و هم‌افزایی ائمه جمعه در راستای حل مسائل و مشکلات استان به خوبی قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه شعار دولت سیزدهم، مردم‌داری، عدالت‌محوری و فسادستیزی است، افزود: با تکیه بر این شعار و با نگاه جهادی و انقلابی در راستای پیشرفت، عدالت، کارآمدی و خدمت به مردم تلاش خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تأکید رهبر معظم انقلاب بر پشتیبانی و مانع‌زدایی از بخش تولید را یک فرمان اجرایی دانست و گفت: به همه مسئولان استان، مدیران کل و فرمانداران تاکید کرده‌ایم که این یک شعار نیست؛ بلکه یک مأموریت است که باید به آن عمل کنیم.

وی اضافه کرد: معیار سنجش شاخص‌های اقتصادی ما، مبتنی بر همین فرمان خواهد بود و وظیفه خود می‌دانیم که موانع را از پیش پای تولیدکنندگان برداریم.

خرّم با بیان اینکه مردم به عنوان ظرفیت اصلی در حوزه جذب سرمایه به شمار می‌روند، افزود: در هر شهرستان و منطقه استان ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی وجود دارد که شناسایی و استفاده از آنها می‌تواند برای اقتصاد استان پیش‌برنده باشد.

وی افزود: به فرمانداران استان تاکید کرده‌ایم که مجمع توسعه شهرستان‌ها را با محوریت ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، مدیران دولتی و نخبگان هر شهرستان در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی که توانایی نقش‌آفرینی دارند، تشکیل دهند.

خرّم، رفع تبعیض در مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته را از جمله اولویت‌های کاری خود برشمرد و تأکید کرد: لازم است برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت مبتنی بر ظرفیت‌ها و مشکلات هر شهرستان تهیه و مسیر توسعه مناطق مختلف استان در یک برنامه زمان‌بندی مشخص هموار شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود بیش از ۱۵۰۰ پروژه کوچک و بزرگ نیمه‌تمام در استان، اظهار داشت: اگر این پروژه‌ها تکمیل شوند بخشی از مشکلات برطرف می‌شود و سیاست دولت نیز بر این است که هیچ کار جدیدی شروع نشود، مگر اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام تعیین تکلیف شوند.

خرّم افزود: دولت، نهضت ملی مسکن را به عنوان پیشران اقتصاد و فعال کردن صنایع مرتبط آغاز کرده و این طرح در هر شهرستان، متناسب با وضعیت مسکن اجرا خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر افزایش ارتباطات منطقه‌ای استان تأکید کرد و گفت: رایزنی‌های لازم در این خصوص انجام شده و براساس ماموریتی که از سوی دولت محول شده به دبنال افزایش مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه هستیم.

وی با اشاره به ذخایر غنی معدنی در استان، گفت: تنها ۲۰ درصد از مجموع ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تن ذخایر معدنی استان استخراج می‌شود که باید با کار کارشناسی و با لحاظ مسائل زیست‌محیطی، این حوزه به عنوان یکی از ظرفیت‌های توسعه استان فعال شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه پیگیر استفاده بهینه از پارک‌های علم و فناوری استان هستیم، گفت: باید ارتباط بین دانشگاه و بخش صنعت و معدن افزایش یابد و برنامه‌ریزی لازم برای تبدیل آذربایجان شرقی به عنوان هاب صادرات فناوری و نوآوری انجام شود.

وی افزود: یکی از موانع اساسی تولید در استان، کمبود زیرساخت‌های آب، برق و گاز است که رفع مشکلات این حوزه نیز به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

خرّم همچنین با اشاره به اینکه در حوزه سلامت و بهداشت همچنان با بحران کرونا مواجه هستیم، گفت: متاسفانه توزیع مناسب نیروی انسانی در حوزه بهداشت و سلامت رخ نداده و در برخی مناطق با کمبود کادر درمانی مواجه هستیم که در این حوزه نیز باید اقدام اساسی صورت گیرد.

 

 

به نقل از خبرگزاری آناج

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری