شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

استفاده از جوانان انقلابی در بدنه مدیریتی استان اولویت مسئولان باشد

استفاده از جوانان انقلابی در بدنه مدیریتی استان اولویت مسئولان باشد

 حجت الاسلام و المسلمین حسن شعبانی در گفتگو با خبرنگاران گفت: سیستم حکمرانی در کل دنیا تغییر پیدا کرده و سیستم های یک طرفه و نگاه از بالا به پایین دیگر موضوعیت ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در دوران کنونی حکمرانی مردمی جایگاهی ویژه پیدا کرده است، ادامه داد: هر جامعه‌ای که حکمرانی مردمی را جدی می‌گیرد موفق است. حکمرانی مردمی در تمامی بخش‌ها اعم از فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و صنعتی و اقتصادی مهم است.

حکمرانی مردمی با تمدن ایرانی و اسلامی بیشترین سنخیت را دارد

شعبانی با اشاره به اینکه ایجاد بسترهای لازم برای فعالیت‌های مردمی وظیفه حاکمیت است، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که حکمرانی مردمی با تمدن ایرانی و اسلامی بیشترین سنخیت و همگونی را دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی ابراز داشت: در دوران دفاع مقدس با اینکه تمام دنیا مقابل جمهوری اسلامی ایستاد ولی چون نقش اصلی جنگ بر عهده مردم بود و به خصوص جوانان در صحنه اول جنگ حضور داشتند، برای همین ایران اسلامی مقابل قدرت‌های جهانی پیروز شد.

در دیدگاه امامین انقلاب نقش مردم در حکمرانی تشریفاتی نیست

وی با تاکید بر اینکه در دیدگاه امامین انقلاب نیز نقش مردم تشریفاتی نیست، افزود: نقش اساسی باید با مردم باشد و صرف رفع تکلیف و جدی نگرفتن نقش مردم دردی را دوا نخواهد کرد.

شعبانی افزود: مردم در حکمرانی باید نقش اصلی داشته باشند، در عرصه اجتماعی و فرهنگی نابسامانی‌ها زمانی شدت گرفت که نقش مردم کمرنگ و در برخی جاها حذف شد. همین حذف مردم باعث شد تا آسیب‌های اجتماعی افزایش یافته و مقام معظم رهبری نیز از آن اظهار نگرانی کنند.

مردم باید تبدیل به کنشگر اصلی شوند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی افزود: باید این مسیر اصلاح شود و دولت انقلابی باید ارتباط با مردم را به مرحله کنشگری ارتقا داده و مردم تبدیل به کنشگر اصلی شوند.

وی با اشاره به اینکه مردم همیشه جلوتر از حاکمیت و دولت عمل کرده‌اند، گفت: جوانان انقلابی آماده پذیرش مسئولیت‌های اساسی در عرصه‌های گوناگون هستند اما متأسفانه عده‌ای تصمیم ساز و تصمیم گیر هنوز جوانان ما را باور ندارند.

شعبانی با انتقاد از سنگ اندازی برخی‌ها در مسیر مسئولیت گرفتن جوانان گفت: همین افراد به بهانه اینکه جوانان رزومه ندارند مانع مسئولیت سپردن به جوانان می‌شوند درحالیکه تا حالا به جوانان فرصت داده نشده که آنها رزومه ای ایجاد کنند.

تشریح مطالبه اصلی جبهه فرهنگی و انقلابی آذربایجان شرقی

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان ابراز داشت: مطالبه اصلی جبهه فرهنگی و انقلابی آذربایجان شرقی این است که در بدنه دولت و بدنه مدیریت‌های استان نقش اساسی به جوانان سپرده شود.

وی گفت: در استان ما به همت استاندار حرکت خوبی در سپردن مسئولیت‌ها به جوانان انقلابی و مردمی آغاز شده که باید تداوم یابد.

 

 

 

به نقل از خبرگزاری آناج

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری