سه شنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۱

استان آذربایجان مرزی؟

استان آذربایجان مرزی؟

متاسفانه مشاهده میشود که در ایامی که همه چیز رنگ و بوی انتخاباتی و شعاری و هیجانی به خود می گیرد به یک باره چنین طرح هایی مطرح میشود و اتفاقا مانع از آن میشود تا بررسی و نقد آن در بستری عقلانی و عام فهم دنبال شود و این خود ظلم بزرگتری به چنین مباحثی است .

استان آذربایجان مرزی؟

آقای کبیری نماینده اصولگرای مردم خوی در مجلس شورای اسلامی تنها 5ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی مساله ای بنام طرح استان آذربایجان مرزی را در مجلس مطرح نموده اند که با حاشیه های زیادی روبرو شده است. آقای کبیری دانش آموخته  مقطع دکتری علوم قرآن و حدیث از دانشگاه آزاد اسلامی است. از حاشیه هایی چون پس گرفته شدن امضاهای نخست ارائه این طرح و .. نیز می گذریم و به اصل بحث می پردازیم.

سئوال مهمی که باید در مورد آن مداقه نمود این است آیا فوری ترین و ضروری ترین پیش نیاز توسعه تغییر تقسیم بندی های جغرافیایی است ؟

برای پاسخ عمیق به این سئوال یقینا نیازمند داده ها و استدلال های طول ودرازی هستیم اما نه دراین مقال مجالی است نه زمان مناسبی برای طرح چنین مباحثی است. اگر کشورهای پیشرفته را مبنا قرار دهیم مشاهده خواهیم نمود که برای توسعه و پیشرفت مناطق ، اعتماد به مناطق جغرافیایی مبا قرار گرفته است و نه تقسیم بندی و پاره پاره کردن ها متناوب. مساله دومی که باید به ان اذعان نمود وجه المصالحه قرار گرفتن چنین بحث هایی است. متاسفانه مشاهده میشود که در ایامی که همه چیز رنگ و بوی انتخاباتی و شعاری و هیجانی به خود می گیرد به یک باره چنین طرح هایی مطرح میشود و اتفاقا مانع از آن میشود تا بررسی و نقد آن در بستری عقلانی و عام فهم دنبال شود و این خود ظلم بزرگتری به چنین مباحثی است .

کوتاه سخن آنکه اکنون نه اولویتی برای چنین مسائلی وجود دارد و نه توجیهی برای زمان طرح آنها.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری