حماس: سفر به تهران نقطه عطفی در روابط دو جانبه خواهد بود

حماس: سفر به تهران نقطه عطفی در روابط دو جانبه خواهد بود

تهران-ایرنا- اسامه حمدان یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس (فلسطین) روز چهارشنبه با ممتاز خواندن روابط میان این جنبش و جمهوری اسلامی ایران، سفر اخیر هیات حماس به تهران را نقطه عطفی در مناسبات دو جانبه خواند.

حمدان در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری روسی اسپوتنیک، گفت: سفر هیات حماس به ایران در زمانی صورت گرفت که آرمان فلسطین با خطرات بزرگی روبه رو است که طرح موسوم به معامله قرن، تلاش برای نابودی آرمان فلسطین و الحاق قدس به فلسطین اشغالی و تلاش آمریکا برای ترسیم نقشه جدیدی برای منطقه از جمله این خطرات است.

وی افزود: این دیدار در چارچوب تقویت و گسترش مناسبات میان حماس و تهران صورت گرفت.

هیات بلندپایه جنبش حماس ۲۹ تیرماه به ریاست صالح العاروری معاون اسماعیل هنیه رئیس دفتر این جنبش وارد تهران شد.

حمدان تاکید کرد: این دیدار به طور کلی یک دیدار ممتاز و خوب بود و معتقدیم که گام رو به جلو  و نقطه عطفی در مناسبات حماس با جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

این مقام فلسطینی افزود: ایران تنها کشوری نبود که هیات حماس برای دیدار با مقامات این کشور به آنجا سفر کرد. اگرچه تهران مهمترین مقصد حماس بود اما مسکو و برخی دیگر از کشورهای عربی و اسلامی از جمله ایستگاه هایی بودند که هیات فلسطینی به آن جا سفر کرد.

وی گفت: هدف از این دیدارها، تاکید بر این بود که هرگونه صف بندی در منطقه باید علیه طرفی باشد که فلسطین را اشغال کرده و از اشغالگران حمایت می کند.

هیات حماس در سفر به تهران، با مقامات عالی رتبه کشورمان از جمله رهبری، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان درباره آرمان فلسطین و اقدامات اخیر صهیونیست ها علیه فلسطینیان گفت و گو کرد.

 


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید