شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

استفاده از تسهیل‌گران بسیج سازندگی در اجرای طرح‌های سازمان جنگل‌ها

استفاده از تسهیل‌گران بسیج سازندگی در اجرای طرح‌های سازمان جنگل‌ها

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع وآبخیزداری کشور ضمن تاکید بر حفظ جنگل‌ها و اجرای طرح بوم‌سازگان جنگل‌های زاگرس، بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت تسهیل‌گران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ حمید رضا الله بداشتی جانشین سازمان بسیج سازندگی در مراسم امضای سند همکاری مشترک سازمان جنگل‌ها و سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار امیدواری کرد: سازمان بسیج سازندگی با در اختیار قرار دادن کلیه ظرفیت های خود در حوزه تسهیلگری؛ جهت اجرای پروژه های بیابان زدایی ، حل مشکل ریزگردها در کشور و طرح کاداستر اماده کمک به سازما ن جنگل ها و مراتع آبخیزداری کشور است .

عباسعلی نوبخت معاون سازمان جنگل ها و مراتع کشور در ادامه افزود؛ یکی از مهمترین شاخصه‌های بسیج سازندگی را مردمی بودن و داشتن ارتباط موثر با اقشار مختلف از جمله جوامع محلی دانست و بر بهره‌برداری موثر از این ظرفیت در انجام فعالیت‌های مشارکتی طرح بوم‌سازگان زاگرس تاکید کرد.

نوبخت افزود: بسیج سازندگی نقش مهمی در دستیابی به توسعه پایدار جوامع روستایی، امنیت زیستی و در نهایت امنیت ملی کشور ایفا می کند. 

آمادگی ۱۵۰۰ تسهیل‌گر حرفه‌ای بومی 

در ادامه فرهی مدیر کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست سازمان بسیج سازندگی با اشاره به همکاری‌های مشترک و تجربیات موفق با سازمان جنگل‌ها در بیش از یک دهه گذشته، اظهار امیدواری کرد که با انعقاد سند همکاری مشترک فیمابین با محوریت بهره‌گیری از ظرفیت تسهیل‌گران سازمان بسیج سازندگی در طرح بوم‌سازگان زاگرس، این تعامل و همکاری ادامه یابد.

مدیر کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست سازمان بسیج سازندگی با اشاره به وجود بیش از ۱۵۰۰ تسهیل‌گر حرفه‌ای و بومی در بسیج، آمادگی این سازمان را برای ورود در فرآیند ایجاد و تقویت تشکل‌ها و تعاونی‌ها و تسهیل فرایند واگذاری فعالیت‌های اجرایی به جوامع محلی اعلام کرد.

سند همکاری با بسیج روحیه مشارکت‌پذیری را تقویت می‌کند

همچنین در مراسم امضای سند همکاری مشترک سازمان جنگل‌ها و سازمان بسیج سازندگی، مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل‌ها به تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر بهره‌گیری از ظرفیت بالای جوانان متخصص در کشور اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت تسهیل‌گران سازمان بسیج سازندگی در جوامع محلی جنگل‌های زاگرس نقش مهمی در انجام فعالیت‌های مشارکتی در مدیریت جنگل‌های زاگرس خواهد داشت.

وحید جعفریان همچنین به اهداف این سند همکاری مشترک اشاره کرد که در راستای سیاست‌های راهبردی دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل‌ها تنظیم شده است و می‌تواند در توانمندسازی بهره‌برداران و جلب مشارکت آنها در حفظ و احیای منابع طبیعی و تقویت روحیه مشارکت‌پذیری بهره‌برداران و جوامع محلی در قالب واگذاری اداره امور به مردم در تمامی مراحل تصمیم‌گیری، نظارت و اجرا اثربخش باشد.

در پایان مراسم امضای سند همکاری مشترک، مقرر شد دستورالعمل اجرایی این سند به استان‌ها ارسال و در جهت تسهیل و تسریع در روند اجرای مفاد سند همکاری جلسه مشترکی با حضور مسوولان عالی رتبه دو سازمان و استان‌های منطقه زاگرس برگزار شود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری