شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

طرح سوال با ۹ امضا کلید خورد/ مصرف مازوت باید قطع شود

طرح سوال با ۹ امضا کلید خورد/ مصرف مازوت باید قطع شود

 روح الله متفکرآزاد نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی‌در گفت‌وگو با خبرنگاران به طرح سوال از وزیر نفت درباره استفاده از مازوت در نیروگاه حرارتی تبریز و سهند اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته جلسه‌ای با حضور آقای چگینی مدیرعامل شرکت گاز ایران برگزار کردیم که مطالب مطرح شده در این جلسه قانع کننده نبود.

وی افزود: در این راستا جلسه‌ای دیگر نیز با حضور آقای اوجی وزیر نفت برگزار کردیم که متاسفانه این جلسه نیز نتیجه ای نداشت و به جمع بندی نرسیدیم.

متفکرآزاد در ادامه خاطر نشان کرد: تاکید وزارت نفت بر این است که مصرف گاز افزایش زیادی داشته است و از مصرف روزانه ۳ میلیارد متر مکعب در سال گذشته و امسال به ۵ میلیارد مترمکعب در روز رسیده است. همچنین وزارت نفت تاکید دارد که استخراج کافی گاز در دولت قبل انجام نیافته و تشکیلات مورد نظر و سیستم‌ها بازسازی نشده است لذا مشکل ظرفیت گاز داریم و مجبور هستیم برای اینکه مردم در سرما نمانند از گاز نیروگاه‌ها کم کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی‌در ادامه با اشاره به صرفه جویی مردم آذربایجان در مصرف گاز گفت: مردم باید ثمره این صرفه جویی را ببیند، در حالی که نیروگاه‌های تهران، اصفهان و کرج از گاز استفاده کرده و مصرف مازوت ممنوع است اما در تبریز مازوت سوزی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: استفاده از سوخت مازوت به جای گاز و ایجاد آلایندگی بسیار جدی است که در این راستا بحث‌هایی داشتیم و طرح سوال ما به دلیل عدم اقناع به کمیسیون تخصصی ارجاع شد.

متفکرآزاد از امضای ۹ نفر از نمایندگان در ذیل طرح سوال از وزیر نفت در مورد مازوت سوزی در نیروگاه تبریز خبر داد و گفت: با حمایت قاطع نماینده معزز ولی فقیه در استان و استاندار محترم، امیدوارم این پیگیری نتیجه داده و از ادامه مصرف مازوت و افزایش روزهای آلوده تبریز جلوگیری کنیم.

 

 

 

به نقل از خبرگزاری آناج

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری