برخورد با نانوایی‌های متخلف و کم‌فروش در تبریز/ استفاده از کنجد سیاه در نان ممنوع

برخورد با نانوایی‌های متخلف و کم‌فروش در تبریز/ استفاده از کنجد سیاه در نان ممنوع

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار تبریز با اشاره به ابلاغ اصلاح قیمت‌های نان، گفت: این انتظار از بازرسان صمت، اتحادیه نانوایان و اتاق اصناف وجود دارد که با تدابیر ویژه و افزایش بازرسی‌ها با متخلفان و کم فروشان برخورد کنند.

علیرضا رجبی در جلسه گروه کاری گندم، آرد و نان شهرستان تبریز، با اشاره به ابلاغ اصلاح قیمت‌های نان اظهار کرد: نان قوت اصلی مردم و جایگاه خاصی در مباحث جامعه دارد و حساسیت این امر ایجاب می‌کند تا قیمت‌ها، مقدار وزن چانه خمیر و وزن نان ابلاغی از طرف نانوایان طبق مقررات رعایت و اجرا شود.

وی ضمن گلایه از نحوه بازرسی‌ها بعداز ابلاغ قیمت‌ها، گفت: بازرسی‌های مدون و مستمر دستگاه‌های مرتبط از جمله تعزیرات حکومتی و غله می‌تواند به مکلف کردن رعایت قیمت‌ها و کیفیت نان از طرف نانوایان کمک کند.

وی با اشاره به شرایط جامعه و بحث بیماری کرونا و رعایت موارد بهداشتی در نانوایان نیز گفت: تمامی نانوایان باید شیوه‌های بهداشتی را که مهم‌ترین آن فاصله گذاری اجتماعی هوشمند است را رعایت و اجرا کنند.

در این جلسه استفاده از کنجد سیاه در تمامی نانوایی ها ممنوع اعلام شد و مقرر شد اتحادیه نانوایان نسبت به کنترل، نصب در دید عموم قیمت‌های ابلاغی اقدام و برابر تاکیدات و مصوبات قبل نسبت به تهیه دفتر ثبت بازرسی در کلیه نانوایان اقدام کنند و بحث بازرسان افتخاری در محلات در امر بازرسی از نانوایان بیشتر مورد توجه مسئولان مربوطه قرار بگیرد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید