چهارشنبه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

پشت پرده شرکت‌های تامین نیرو شهرداری تبریز را افشا می‌کنم/کارگران با شرکت‌های تامین نیرو قرارداد امضا نکنند

پشت پرده شرکت‌های تامین نیرو شهرداری تبریز را افشا می‌کنم/کارگران با شرکت‌های تامین نیرو قرارداد امضا نکنند

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: از پرسنل تامین نیرو می خواهم تا هیچ قراردادی با شرکت های تامین نیرو امضا نکنند.

کریم صادق زاده تبریزی در واکنش به بخشنامه جدید شهردار تبریز و قائم مقام وی در خصوص عقد قرارداد کارگران و پرسنل تامین نیرو هر منطقه و سازمان شهرداری تبریز با شرکت های متفرقه تامین نیرو  اظهار داشت: قرار بود تبدیل وضعیت پرسنل تامین نیرو شهرداری تبریز در هفته کارگر رونمایی شود ولی متاسفانه در این هفته شاهد تنزل ثبات قراردادی این عزیزان بودیم.

وی خاطرنشان کرد: ظاهرا ابتلا به کرونا باعث شده شهردار تبریز قول های خودش را از یاد ببرد، چراکه وی بارها به تمام اعضا شورا و پرسنل قول تبدیل وضعیت کاری در جهت امنیت شغلی وامنیت مالی توام با عدالت اجتماعی  داده بود.

پشت پرده شرکت های تامین نیرو را افشا می کنم

این عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز همچنین ضمن انتقاد از سکوت رییس شورای شهر تبریز در خصوص بخشنامه اخیر شهردار و قائم مقام وی گفت: ضد و بندهای پشت پرده برخی از آقایان باعث صدور این بخشنامه شده است که نتیجه آن چیزی جز استثمار کارگران و پرسنل تامین نیرو نخواهد بود و آقایان باید بدانند اگر می خواهند به برخی ها برای اهداف خاص امتیاز بدهند، حق و حقوق کارگران زحمت کش قابل بذل و بخشش نیست.

صادق زاده ادامه داد: در صورتی که آقایان از این تصمیم خود بر نگردند بعنوان عضو کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شهر تبریز پشت پرده های این تصمیم عجولانه در مورد بازگرداندن دوباره دلالان و شرکت های تامین نیرو که فقط و فقط علیه کارگران شهرداری تبریز است را فاش خواهم کرد.

شهرداری تبریز در حال از بین بردن امنیت شغلی کارگران خود است

وی گفت: شهردار توانمند ارومیه از چندین ماه دستور تبدیل وضعیت تمام پرسنل تامین نیرو شهرداری این شهر را داده است در حالی که شهرداری تبریز در حال از بین بردن امنیت شغلی کارگران خود است باید واقعا در این شهر به حال خودمان با این وضعیت گریه کنیم.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: ۴۹ درصد شرکت همشهری متعلق به شهرداری است ومابقی سهام نیز عام هست و نفع شخصی در این بین نیست و این یعنی نصف سود این شرکت مجددا به حساب شهرداری تبریز باز می گردد و از طرفی پرسنلی که با این شرکت قرارداد دارند علاوه بر دارا بودن امنیت شغلی، می توانند به راحتی از خدمات مراکز درمانی و رفاهی شهرداری تبریز بهره مند شونددر حالیکه قطعا با تغییر این وضعیت که آقایان ترسیم نموده اند برده داری نوین پیمانکاری ظالم را تداعی میکنند.

صادق زاده با اعلام اینکه به هیچ وجه اجازه نمی دهیم امنیت شغلی پرسنل تامین نیرو و کارگران خدوم شهرداری  به خطر بیفتد اذعان کرد: این تصمیم یک شبه باعث از بین رفتن زحمات ۱۰ ساله اعضا شورای فعلی و قبلی و شهرداران قبلی می شود که به نوعی در راستای امنیت شغلی و ثبات کاری پرسنل تامین نیرو قدم برداشته بودند.

 مدیریت شهرداری توانایی مدیریت امور جاری شهرداری را ندارد

عضو‌ هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: ورود شرکت های خصوصی به مدیریت کارگران در مناطق  و سازمان ها هم باعث تضییع حقوق کارگران و هم بسترسازی برای ورود نیروهای سفارشی به شهرداری و همچنین بستر سازی برای ایجاد فساد در این حوزه است و این تصمیمات نشان می دهد که مدیریت شهرداری توانایی مدیریت امور جاری شهرداری را ندارد و انجام امور و پروژه های زیربنایی از این سیستم ضعیف را نمی توان انتظار داشت.

وی همچنین گفت: باید تمام قرارداد های تامین نیرو و پیمانکاری حذف شده و شهرداری با تمام پرسنل بطور مستقیم وارد عقد قرارداد شود و این بهترین شیوه برای تحقق فرمایشات ولی امر مسلمین جهان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در سال جدید همانا جهش تولید و تغییر در زندگی مردم است که متاسفانه در شهرداری برعکس فرمایشات رهبری قدم بر می دارند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری