بازداشت زن شیادی که ادعای ارتباط با ائمه را داشت

بازداشت زن شیادی که ادعای ارتباط با ائمه را داشت

این زن با ترفند ادعای ارتباط با ائمه اطهار (ع) و مکاشفات و رویاها، به سر کیسه کردن مردم می‌پردازد و پول‌های میلیاردی به دست می‌آورد.

زنی که با راه اندازی یک تشکیلات سازمان یافته و برگزاری جلسات صد‌ها نفری خانگی در مشهد، اعتقادات مذهبی مردم را دستاویزی برای کلاهبرداری‌های میلیاردی شبکه‌ای قرار داده بود با صدور دستورات ویژه قضایی به چنگ عدالت افتاد.

به گزارش خراسان، سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات خراسان رضوی به اخباری دست یافتند که نشان می‌داد زنی میان سال با همدستی اطرافیانش و راه اندازی یک شبکه سازمان یافته به بهانه برگزاری جلسات خانگی، به سوءاستفاده از عقاید دینی می‌پردازد به گونه‌ای که افراد زیادی را در سراسر کشور فریب داده است.

با به دست آمدن این اطلاعات، بررسی‌های غیرمحسوس آغاز و مشخص شد که این زن با ترفند ادعای ارتباط با ائمه اطهار (ع) و مکاشفات و رویاها، به سر کیسه کردن مردم می‌پردازد و پول‌های میلیاردی به دست می‌آورد. نیرو‌های عملیاتی اداره کل اطلاعات خراسان رضوی، چهار تن از عوامل اصلی این باند را به دام انداختند و تحویل مراجع قضایی دادند.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی روز گذشته با تایید دستگیری مروجان افکار انحرافی برای زراندوزی با سوءاستفاده از عقاید مذهبی گفت: سرکرده این متهمان که زنی حدود ۵۰ ساله به نام «زهرا-ق» است با ادعا‌های حیله گرانه، بسیاری از افراد را فریب داده و مبالغ هنگفتی را کلاهبرداری کرده است.

قاضی سیدجواد حسینی افزود: ترفند‌های فریبکارانه این زن با توجه به اظهارات شاکیان، تا آن جا پیش رفته بود که داماد خود را فرمانده سپاه امام زمان (عج) در زمان ظهور آن حضرت معرفی می‌کرد او نه تنها ادعای ارتباط با امام زمان (عج) و اولیاءا... را داشت بلکه حتی مدعی طی الارض بود.

این مقام ارشد قضایی تصریح کرد: او چنان افکار و عقاید خطرناک خود را در میان افراد به اصطلاح مریدش گسترش داده بود که حتی یک زن شهروند، منزل بزرگی را در خیابان ابوذر غفاری منطقه احمدآباد مشهد، وقف سرکرده این باند کرده بود.

قاضی حسینی همچنین به بخشی دیگر از تحقیقات صورت گرفته در پرونده اشاره کرد و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد در یک مورد نیز مردی مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای مصارف امور خیریه به سرکرده باند داده و آن زن نیز این مبلغ را برای خرید منزل فرزندش صرف کرده است. سرپرست مجتمع قضایی دادسرای عمومی وانقلاب ناحیه ۲ مشهد خاطرنشان کرد: متهمان تعداد زیادی از شهروندان را سرکیسه کرده اند و مقادیر زیادی طلا و مبالغ نقدی از آنان گرفته اند.

معاون دادستان مشهد با بیان این که قاضی شعبه ۲۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب، هم اکنون اتهاماتی از قبیل: مشارکت در کلاهبرداری‌های شبکه ای، توهین به مقدسات، تبانی و اجتماع علیه اعراض و اموال مردم را به چهار عضو دستگیر شده این پرونده تفهیم کرده است، افزود: با توجه به گستردگی فعالیت‌های متهمان، تحقیقات همچنان ادامه دارد و شهروندانی که فریب ادعا‌های این زن (متهمه) را خورده و اموال خود را از دست داده‌اند به شعبه ۲۰۴ دادسرای عمومی و انقلاب واقع در خیابان کوهسنگی مشهد مراجعه کنند و یقین بدانند که هویت و اسامی آنان به صورت محرمانه در پرونده باقی می‌ماند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید