عضو شورای شهر تبریز مطرح کرد؛ آمار فضای سبز تبریز صحت ندارد/ کمی هم صادق باشیم

 عضو شورای شهر تبریز مطرح کرد؛ آمار فضای سبز تبریز صحت ندارد/ کمی هم صادق باشیم

محمدزاده گفت: در تبریز سرانه فضای سبز را ۱۷ متر مربع و در مشهد ۱۶ متر مربع اعلام کرده اند که در واقع با یک مقایسه چشمی نیز می‌توان به این نتیجه که سرانه فضای سبز در تبریز کمتر است دست یافت.

محرم محمدزاده، رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه سرانه فضای سبز شهر تبریز در مقایسه با دیگر کلانشهرها کمتر است گفت: این درحالیست که آمارهای ارائه شده خلاف این را نشان می‌دهد پس در حقیقت آمارها صحت ندارند.

وی تصریح کرد: در تبریز سرانه فضای سبز را ۱۷ متر مربع و در مشهد ۱۶ متر مربع اعلام کرده اند که در واقع با یک مقایسه چشمی نیز می‌توان به این نتیجه که سرانه فضای سبز در تبریز کمتر است دست یافت.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به نامگذاری اسل 99 به نام فضای سبز خاظرنشان کرد: به همین علت برای بهبود شرایط و پس از بررسی های بسیار، اعضا شورای اسلامی شهر تبریز

مصمم شدند تا با نام گذاری سال جاری با عنوان سال توسعه سرانه فضای سبز اقدامات ویژه ای در این خصوص انجام گیرد.

محمد زاده به توپو گرافی شهر تبریز گریزی زد و اظهار داشت: در گذشته در خصوص گونه و محل کاشت درخت در سطح شهر تبریز مطالعه چندانی صورت نگرفته و در نتیجه برخی از این درختان به مرور زمان از میان رفته اند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه برای کاشت این درختان سالانه بودجه هنگفتی در نظر گرفته می شود افزود: این بودجه از محل بیت المال بوده و باید در نوع هزینه کرد آن دقت عمل بیشتری به خرج داده شود.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری گفت: با توجه به اینکه امروز کل سرانه فضای سبز تبریز کمی بیش از یک میلیون درخت است، احتمال تحقق وعده شهرداری تبریز در خصوص کاشت یک میلیون درخت تقریبا ممکن نیست.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: شرایط آب و هوایی تبریز طوریست که تعدادی از این درختان کاشته شده اما درصد بسیار بالایی برای کاشت درختان باقی مانده است.

محمد زاده تصریح کرد: ای کاش با شهروندان در این خصوص صادق تر بوده و بجای ارائه برخی آمارهای بالا از سعی و تلاش برای کاشت انبوه بسیار زیادی از درختان خبر می دادیم.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت آسفالت در خیابانهای شهر تبریزگفت: متاسفانه در شهرداری تبریز از پیمانکاران در خصوص خدمات ارائه شده هیچ تضمینی دریافت نکرده ایم و در نتیجه وضعیت آسفالت شهر به این شکل فعلی قالب مشاهده است.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید