چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

هشدار سازمان هواشناسی درباره کاهش میزان بارندگی !

هشدار سازمان هواشناسی درباره کاهش میزان بارندگی !

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی, در ماه مهر در قسمت‌های جنوبی و مرکزی کشور بارندگی پیش‌بینی نمی‌شود؛ پیش‌بینی‌ می‌شود پائیز امسال, مخصوصاً در ۲ ماه اول، با «کمی بارش» روبه‌رو باشیم.

به گزارش پایگاه خبری آی پرس پس از گذشت 11 روز از پاییز 1400 اثری از بارندگی در قسمت‌های مرکزی و جنوبی کشور مشاهده نشده است و تنها چند مورد بارندگی به طور پراکنده در بخش‌های شمالی و شمال غرب کشور گزارش شده است.

میزان بارندگی از ابتدای مهر ماه 99 تا شهریور 1400، «155 میلی متر» بوده است که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است!

 در همین رابطه، احمد وظیفه؛ رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: با توجه به شرایط اقلیمی, در ماه مهر در قسمت‌های جنوبی و مرکزی کشور بارندگی پیش‌بینی نمی‌شود و بارش‌ها در این ماه محدود به استان‌های شمال غربی و نیمه شمالی کشور خواهد بود.

وظیفه با اشاره به کاهش میزان بارندگی در سال 1400 نسبت به سال‌های گذشته اضافه کرد: از نظر میزان بارندگی پیش‌بینی‌ می‌شود پائیز امسال, مخصوصاً در 2 ماه اول، با «کمی بارش» روبه‌رو باشیم.

رئیس مرکز  خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی متذکر شد: با توجه به کم‌بارشی و پیش‌بینی کم‌آبی در این سال باید اقدامات جدی در زمینه کشاورزی از نظر رعایت فصل کاشت و برداشت و نوع کشت مناسب هر منطقه صورت گیرد و وزارت جهاد کشاورزی و بخش‌های مرتبط وزارت نیرو نظارت لازم را در رابطه با این موضوع انجام دهند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری