چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

وایپو از ورود کارآفرینان ایرانی به بازارهای جهانی حمایت می کند

وایپو از ورود کارآفرینان ایرانی به بازارهای جهانی حمایت می کند

معاون وایپو در دیدار رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: وایپو آمادگی دارد تا از شرکت‌های کوچک و متوسط و کارآفرینان ایرانی برای ورود به بازارهای جهانی حمایت کند.

به گزارش گروه اجتماعی آی پرس: به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در حاشیه سومین روز از شصت‌‌و‌دومین سری نشست‌های سالانه مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی که در سوئیس در حال برگزاری است، ذبیح‌الله خدائیان، معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با معاون مدیرکل وایپو در بخش توسعه ملی و منطقه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست، خدائیان خواستار همکاری‌های نزدیک وایپو با جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایجاد دفتر خارجی وایپو در کشورمان با توجه به وجود زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های ملی، پیگیری روند پیشرفت کار و اثربخشی پروژه تیسک، کمک به ایجاد مرکز آموزش مالکیت معنوی و برگزاری مدارس تابستانه وایپو به زبان فارسی در منطقه با مرکزیت ایران شد.

معاون مدیرکل وایپو در بخش توسعه ملی و منطقه‌ای هم ضمن اشاره به اینکه شرایط کنونی برای تعامل با ایران بسیار مناسب است، بیان کرد: به زودی فرآیند اجرایی کردن پروژه تیسک در ایران آغاز خواهد شد.

وی در خصوص ایجاد مرکز آموزش مالکیت معنوی در ایران و برگزاری دوره‌های آموزشی که به گفته رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جز اولویت‌های این مرکز است، با استقبال از ایجاد یک focal point  آموزشی در مرکز مالکیت معنوی، افزود: وایپو آمادگی دارد تا با همکاری این مرکز، دوره‌های آموزشی تابستانه (summer school)  را برای دانش‌آموزان کشورهای فارسی‌زبان منطقه برگزار کند.

در ادامه این نشست، ذبیح‌الله خدائیان به ظرفیت‌های خوب ایران در زمینه کسب‌وکارهای خلاق و دانش‌محور و ضرورت حمایت از این کسب‌و‌کارها و ارائه آموزش به آنان در جهت استفاده بهینه از دارایی‌های فکری خود اشاره کرد.

معاون توسعه ملی و منطقه‌ای وایپو در این باره بیان کرد: وایپو این آمادگی را دارد تا با ارائه آموزش‌های پروژه محور، از شرکت‌های کوچک و متوسط و کارآفرینان ایرانی جهت ورود به بازارهای جهانی حمایت کند.

در پایان مقرر شد؛ مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، موارد مطرح شده را از طریق بخش‌های مربوط وایپو پیگیری کند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری