چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

کشف بیش از 2/5 تن مواد مخدر در حنوب کشور

کشف بیش از 2/5 تن مواد مخدر در حنوب کشور
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی از کشف بیش از ۲.۵ تن مواد مخدری خبر داد که توسط قاچاقچیان در جنوب کشور مخفی شده بود.

به گزارش گروه اجتماعی آی پرس؛ سردار احمد علی گودرزی با اعلام خبر کشف سه تن مواد مخدر در جنوب کشور، در  تشریح این خبر اظهار کرد: در راستای کنترل و مراقبت از نوار مرز و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در سرحدات کشورمان، مرزداران هنگ مرزی زابل از فعالیت یک باند قاچاق موادمخدر در منطقه عمومی زابل مطلع شده و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، انهدام این باند و کشف محموله موادمخدر در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی افزود: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان همچنین با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، مسیرهای تردد قاچاقچیان و زمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص شد و در راستای مقابله با سوداگران مرگ، چندین تیم پوششی و عملیاتی از مرزداران هنگ مرزی زابل با اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و موفق شدند محموله بزرگ موادمخدر را کشف کنند.

وی تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله موادمخدر را وارد کشور کنند، زمانیکه خود را در کمین و محاصره مأموران دیدند با مخفی کردن محموله موادمخدر از محل متواری شدند و مرزداران در این عملیات موفق شدند دو تن و 679 کیلو و 800 گرم تریاک را کشف کنند.

این مقام انتظامی، به یک عملیات موفقیت‌آمیز دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان نیز اشاره و بیان کرد: پس از چندین شبانه‌روز کار اطلاعاتی و برنامه‌ریزی عملیاتی، مرزداران هنگ مرزی سراوان موفق شدند در درگیری با قاچاقچیان و اشرار مسلح، ضمن توقیف یک دستگاه خودرو که بر اثر درگیری دچار آتش‌سوزی شده بود، 571 کیلوگرم تریاک را کشف کنند.

گودرزی، از همکاری خوب نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و همچنین مرزنشینان عزیز استان با مجموعه مرزبانی و نقش مؤثر آنها در برقراری امنیت پایدار و کنترل مرزهای استان سیستان و بلوچستان قدردانی کرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری