سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰

اسراف یک‌سوم مواد غذایی تولیدشده در جهان

اسراف یک‌سوم مواد غذایی تولیدشده در جهان

علیرغم این‌که در جهان به اندازه تمامی انسان‌ها غذا تولید می‌شود اما ۸۱۱ میلیون نفر، شب‌ها گرسنه می‌خوابند.

به گزارش  بخش اجتماعی آی پرس:همه ساله 16 اکتبر، روز جهانی غذا در سراسر جهان برگزار می‌شود. این نامگذاری توسط سازمان غذا و کشاورزی (FAO) سازمان ملل متحد با هدف آگاهی جهانی و اقدام جمعی برای مبارزه با مسئله گرسنگی و اطمینان از رژیم غذایی سالم برای همه انجام شده است؛ بنابر اطلاعات موجود در برنامه جهانی غذا، با این‌که در جهان به اندازه تمامی انسان‌ها غذا تولید می‌شود اما 811 میلیون نفر، شب‌ها گرسنه می‌خوابند این در حالی است که یک سوم کل غذای تولید شده در جهان، دور ریخته و اسراف می‌شود!

حدود سه میلیارد نفر در جهان (حدود40 درصد جمعیت جهان) به یک رژیم غذایی سالم دسترسی ندارند. بیش از 60 درصد گرسنگان جهان نیز در کشورهایی زندگی می‌کنند که در جنگ و درگیری به سر می‌برند.

بر اساس گزارش سایت برنامه جهانی غذا (WFP) ایران یکی از کشورهایی است که با شیوع ویروس کرونا آسیب زیادی متحمل شده است و بر اساس اعلام وزارت بهداشت، گرانی منابع اصلی غذایی پروتئینی و ریزمغذی‌ها، مردم و اقشار کم درآمد را به سمت مصرف بیشتر نان و برنج و نشاسته‌ای سوق داده است که ارزان‌تر و فاقد ارزش غذایی کافی هستنند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری