سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰

نیروگاه حرارتی تبریز و بناب در صورت رفع نشدن مشکلات پلمب می‌شود

نیروگاه حرارتی تبریز و بناب در صورت رفع نشدن مشکلات پلمب می‌شود

 احمد موقری در نشست بررسی مشکلات پیرامون آلودگی شدید هوای تبریز و بناب ناشی از استفاده از سوخت مازوت توسط نیروگاه حرارتی با بیان اینکه بر اساس گزارشات ارائه شده سطح آلودگی ناشی از نیروگاه حرارتی در شهر و مناطق کشاورزی غیر قابل تحمل است، اظهار داشت: بهانه مسئولان نیروگاه مبنی بر مصوبه نهادهای بالادستی برای استفاده از سوخت مازوت پذیرفتنی نیست، چرا که هیچ مرجعی در کشور این اجازه را به خود نمی‌دهد که ناقض حقوق مردم و بسترساز وقوع جرم باشد.

وی افزود: موضوع استفاده از سوخت مازوت حتی بر فرض اینکه بر اساس دستورات بالادستی برای تامین نیروی برق، توجیهی برای آلودگی هوا نبوده و حداقل ترین کار تهیه و نصب فیلترهای لازم بود که در این مدت بنا به بهانه‌‌‌های متعدد مورد غفلت واقع گردیده است و این مساله مورد قبول مراجع قضایی نبوده و مراجع و افراد مسئول باید پاسخگو باشند و در صورت عدم ارائه توضیحات قابل قبول، بطرق مقتضی جلوی انتشار آلودگی و ادامه وقوع جرم را خواهیم گرفت.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اضافه کرد: مسئولان ذیربط نیروگاه باید پاسخگو باشند چرا که علیرغم اطلاع از موضوع و همچنین با توجه به تذکرات سال‌‌‌های گذشته خود را مقید به رعایت مسایل زیست محیطی ندانسته و در حوزه‌‌‌های مختلف باعث آلودگی زیست محیطی شده اند.

موقری خاطرنشان کرد: با عنایت به عدم تمایل به رفع مشکل و متوقف کردن این موضوع و نبود برنامه ای دقیق برای کاهش آلودگی در سال‌‌‌های گذشته به اتهام آلودگی زیست محیطی  پرونده قضایی  تشکیل شده است.

وی تشریح کرد: با توجه به آمار و گزارشات ارائه شده توسط کارشناسان مشکلات پیش آمده قطعا ترک فعل محسوب شده و دستگاه‌‌‌های ذیربط از جمله محیط زیست و شرکت گاز استان و نیروگاه حرارتی در مرجع قضایی باید پاسخگو باشند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خاطرنشان کرد: در بحث تأمین نیروی گاز شرکت گاز استان مکلف به تامین گاز نیروگاه‌‌‌های حرارتی استان همسطح با سایر نیروگاه‌‌‌های کشور بوده و در صورت عدم انجام اقدامات لازم برای تأمین گاز نیروگاه، اقدام مقتضی به عمل خواهد آمد.

 

 

 

به نقل از خبرگزاری آناج

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری