دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

امام جمعه تبریز: دانشجوی گام دوم انقلاب باید کنشگری هدفمند باشد

امام جمعه تبریز: دانشجوی گام دوم انقلاب باید کنشگری هدفمند باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: دانشجوی تمدن ساز در گام دوم انقلاب باید برای رفع مشکلات جامعه کنشگری هدفمندانه داشته باشد.

به گزارش آی پرس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه به مناسبت روز دانشجو در دیدار اعضای تشکل های دانشجویی استان با اشاره به لزوم مطالبه گری دانشجویان در مسائل سیاسی و اجتماعی گفت: مازوت سوزی نیروگاه تبریز، کمبود پرواز به عتبات عالیات و گران بودن بلیط آن، مطالبات کارگران و وضعیت نامناسب حاشیه نشین ها یک مطالبه عمومی است که از تربیون نماز جمعه در این خصوص تذکر داده شده است و باید دانشجویان برای رسیدن به هدف مطلوب کنشگری هدفمند کنند.

وی با تقبیح نگاه جناحی برای بررسی و ارائه راهکار به مشکلات ادامه داد : عدم چاره اندیشی درست و حساب شده برای مشکلات موجود در آینده تبعات سختی به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه دانشجو باید قلمی توانا، سخنی شیوا و بیانی صریح داشته باشد، گفت: در مطالبه گری و پرسشگری اصل ادب بر همه مسائل مقدم است و باید دانشجویان به این مهم توجه و اهتمام ویژه داشته باشند.

امام جمعه تبریز با بیان ویژگی های دانشجویان جامعه ایرانی - اسلامی خاطرنشان کرد: دانشجو باید پرسشگر ، مطالبه گر، زمان نگر ، اندیشه ورزی ، هدف دار، آگاه به هویت خود و آشنا به علوم و فنون روز و زبان های رایج باشد.

وی با بیان اینکه زنگ خطر تغییر ماهیت دانشجویان به صدا درآمده است افزود: متاسفانه بخشی از دانشجویان در دانشگاه ها دیگر نه دغدغه سیاسی و اجتماعی دارند و نه به درس خواندن اهمیت قائل هستند بلکه زمان حضور در دانشگاه را به گرفتن مدرک سپری می کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی پژوهشگری دانشجویان در همه مسائل را مورد تاکید قرار داد و افزود : اعضای تشکل های دانشجویی باید از نظر علمی هم در بالاترین و بهترین سطح از دیگر دانشجویان باشند و همواره در راستای ارتقا سطح و بنیه علمی خود تلاش کنند.

وی حضور فکری در مسائل کشور و حضور فیزیکی در مواقع ضروری ، افزایش سطح آگاهی سیاسی، تدوام و توسعه اردوهای جهادی، تقویت گفتمان اصلی انقلاب، پرهیز از اتهام بی جا و جلوگیری از ارتجاع روشنگری فکری را از وظایف تشکل های دانشجویی برشمرد.

در این دیدار ۶ نفر از اعضای تشکل های دانشجویی نظرات خود پیرامون موضوعات مختلف روز جامعه و مطالبات و مشکلات قشر دانشجو را مطرح کردند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری