انتقاد تند وزیر دفاع فرانسه از انفعال آمریکا در مقابل ایران

انتقاد تند وزیر دفاع فرانسه از انفعال آمریکا در مقابل ایران

وزیر دفاع فرانسه، در اظهاراتی تند نسبت به انفعال آمریکا در مقابل ایران انتقاد کرد.

فلورنس پارلی، وزیر دفاع فرانسه که در کنفرانس امنیتی بحرین موسوم به «گفتگوی منامه» صحبت می‌کرد اظهار داشت زمانی که خلیج فارس به «جزر و مد تعامل با ایالات متحده خو گرفته است»، آمریکایی‌ها به اقدامات تنش زای ایران پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ایران واکنش نشان نداد.

وزیر دفاع فرانسه با بیان این که «شاهد عقب نشینی تدریجی و عمدی ایالات متحده هستیم»، اضافه کرد که این موضوع زمانی محتمل دانسته می‌شد، اما اکنون آشکارتر شده است.

او گفت: «زمانی که مین گذاری علیه کشتی‌ها بی جواب ماند، یک پهپاد ساقط شد. زمانی که آن هم بی پاسخ ماند، تاسیسات مهم نفتی بمباران شد. این [حملات] کجا متوقف می‌شود؟ ثبات ساز‌ها کجا هستند؟»

وزیر دفاع فرانسه کاهش حضور آمریکا در خلیج فارس را «فرآیندی آهسته» خواند، و اضافه کرد: «اما من فکر می‌کنم روند کاملا روشن است و بنابراین به این که چه کسی در انتخابات بعدی [آمریکا] پیروز شود احتمالا ربطی نخواهد داشت.»

پنتاگون هفته گذشته اعلام کرد که ناوگروه تهاجمی آبراهام لینکلن از تنگه هرمز عبور کرده است تا تعهد واشنگتن به آزادی دریانوردی را نشان دهد.

از زمان سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط پدافند هوایی ایران در تابستان، این نخستین بار است که یک ناوگروه هواپیمابر آمریکایی از تنگه هرمز عبور می‌کند.

پارلی همچنین اظهار داشت فرانسه به گفتگو با ایران ادامه خواهد، اما در عین حال تاکید کرد که «ما در کنار متحدانمان خواهیم ایستاد. می‌توانید روی ما حساب کنید.»
 

چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید