شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

وزیر نیروی دریایی آمریکا به دلیل مخالفت با ترامپ اخراج شد

وزیر نیروی دریایی آمریکا به دلیل مخالفت با ترامپ اخراج شد

وزیر نیروی دریایی آمریکا به دلیل مخالفت با ترامپ و اصرار بر اخراج یک نظامی متهم به جنایت جنگی اخراج شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا و رئیس پنتاگون بامداد دوشنبه وزیر نیروی دریایی ارتش ایالات متحده را در ارتباط با پرونده موسوم به SEAL اخراج کرد.

«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که «ریچارد اسپنسر» وزیر نیروی دریایی آمریکا به دلیل "بی‌صداقتی" در مذاکراتش با کاخ سفید در ارتباط با پرونده SEAL دیگر نزد اسپر مورد اعتماد نبود.

هافمن گفت که اسپنسر با درخواست رئیس پنتاگون استعفای خود را تقدیم کرد.

پرونده SEAL مربوط به «ادوارد گالاگر» عضو یگان SEAL در نیروی دریایی ارتش آمریکا است که متهم به ارتکاب جنایت جنگی است اما تنها در یک فقره تخلف کوچک، گناهکار شناخته شده است.

گالاگر به کاهش درجه محکوم شده بود، اما دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر اجرا نشدن این حکم تأکید کرد. وی پنجشنبه گذشته در توئیتی خواستار انصراف نیروی دریایی از اجرای این حکم شد.
با این حال، نیروی دریایی ارتش آمریکا تلاش تازه‌ای را برای کاهش درجه گالاگر  و ۳ عضو دیگر نیروهای SEAL و اخراج آنها آغاز کرده است.
یک مقام ارشد پنتاگون که خواست نامش فاش نشود، گفت: ماندن یا اخراج گالاگر به تصمیم هیأتی از افسران SEAL نیروی دریایی بستگی دارد که ماه دسامبر تشکیل جلسه خواهد داد.
رسانه‌ها پیشتر گزارش دادند که اسپنسر توئیت ترامپ را یک فرمان رسمی نمی‌داند و گفته است که برای اقدام در ارتباط با گالاگر به دستور رسمی نیازی ندارد.
گالاگر ۱۵ سال است که در یگان کماندویی SEAL خدمت می‌کند. وی متهم شده بود که سال ۲۰۱۷ یک زندانی داعشی را در عراق با ضربات چاقو کشته است. او به تلاش برای قتل سایر غیرنظامیان و کارشکنی در اجرای عدالت نیز متهم شده بود.
دادگاهی در آمریکا در ماه ژوئیه وی را از این اتهامات تبرئه اما صرفاً به این متهم کرد که با همقطارانش با جسد یک عضو داعش عکس گرفته است.
گالاگر یکی از سه نظامی متهم به جنایت جنگی است که هفته گذشته توسط ترامپ مورد عفو قرار گرفتند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری