سه شنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۱

پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شد

پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شد

پارلمان رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب به علت وجود اختلافات سیاسی به وجود آمده میان احزاب و ناتوانی رهبران در تشکیل کابینه، طرح انحلال کنست را تصویب کرد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، پارلمان رژیم صهیونیستی لایحه انحلال کنست را به منظور برگزاری انتخابات سوم به تصویب رساند.

پس از آنکه «بنی گانتس» رییس حزب ائتلافی آبی- سفید نیز همانند «بنیامین نتانیاهو» رهبر حزب لیکود در تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی در مهلت ۲۸ روزه شکست خورد، «روون ریولین» رییس رژیم صهیونیستی انتخاب فرد مورد نظر را به پارلمان سپرد.

با وجود اختلافات ریشه ای و حل نشدنی در مدت یک سال گذشته میان احزاب و رهبران سیاسی رژیم صهیونیستی، پارلمان تصمیم به برگزاری انتخابات سوم گرفت.

انتخابات سوم در ۱۲ اسفند ماه (دوم مارس) در سرزمین های اشغالی برگزار خواهد شد.

طبق نظرسنجی اخیر شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، حزب آبی- سفید در صورت برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی ۳۷ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را به دست می آورد؛ در حالی که لیکود ۳۳ کرسی را کسب می کند.

در انتخابات دور دوم آبی- سفید ۳۳ کرسی و لیکود ۳۲ را به دست آورده بودند. با کسب کرسی های بیشتر در انتخابات سوم، احتمالاً گانتس را قادر می‌کند تا یک ائتلاف شکننده با احزاب چپ - میانه و همچنین اویگدور لیبرمن رهبر حزب اسرائیل خانه ما تشکیل دهد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری