همسر نخست وزیر ارمنستان خود را صاحب قره باغ اعلام کرد

همسر نخست وزیر ارمنستان خود را صاحب قره باغ اعلام کرد

آنا هاکوپیان همسر نخست وزیر ارمنستان، مهربان علی اوا معاون اول رئیس جمهور آذربایجان را برای سفر به ارمنستان و حضور در مناطق اشغالی قره باغ دعوت کرد.

خانم آنا هاکوپیان همسر نخست وزیر ارمنستان طی پیامی، مهربان علی اوا  معاون رئیس جمهور آذربایجان را برای گوش دادن به موسیقی سنتی "موغام"، به قره باغ دعوت کرده است.

این دعوت پس از آن صورت گرفته که مهربان علی اوا پیش از این گفته بود:آرزو دارد تا روزی فرا برسد که با سفر به مناطق قره باغ،به موسیقی های سنتی این منطقه گوش دهد.

همسر پاشینیان نخست وزیر ارمنستان  در نشست "زنان؛ صلح و امنیت" با همین بهانه، از همسر رئیس جمهور آذربایجان برای سفر به قره باغ دعوت کرده و گفته است: اگر وی (مهربان علی اوا) دعوت ما را بپذیرد، ما می دانیم که چگونه با میهمان رفتار کنیم!یکی از قوانین میهمان نوازی، تکریم مهمان با موسیقی است که ما این کار را در قره باغ، برای میهمانان انجام می دهیم.

آنا هاکوپیان همچنین گفته است، تنها راه حل از بین رفتن تنش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان برقراری صلح پایدار میان دو کشور است.

برخی از کارشناسان غربی، پیش ازاین گفته بودند که گره کور مذاکرات حل موضوع قره باغ بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان،با ارتباط مستقیم دو طرف در ابعاد مختلف باز می شود.

طی دو هفته ی گذشته،وقتی موضوع قره باغ با رسانه ای شدن سفر مشترک خبرنگاران دو کشور به مناطق اشغالی و البته سفر ویژه ی خبرنگاران ارمنی به باکو،علنی شده بود.

هرچند بنظر می رسد فعلا جامعه ی جمهوری آذربایجان ،آمادگی پذیرش سفر مهربان علی اوا به قره باغ را ندارد اما شاید، اعلام آرزوی خانم علی اوا و دعوت خانم هاکوپیان از وی برای حضور در مناطق اشغالی،در راستای همان تلاش گروه مینسک در قبح زدایی ارتباط با دشمن باشد.

آنا هاکوبیان پیش از این نیز یک بار در موضوع قره باغ،اظهار نظر جنجالی داشت و در گفتگو با شورای سردبیری بخش ارمنی رادیو آمریکا گفته بود: هزاران سرباز ارمنی جان خود را برای هیچ، در قره باغ از دست داده اند.

خود پاشینیان نیز در موضوع قره باغ و به ویژه درباره رهبران آن،مواضع ضدونقیضی داشته است.پاشینیان زمانی رهبران قره باغ را دزد و بیگانه و فاسد خطاب میکرد و امروز با یک چرخش آشکار،سعی دارد تا با سفرهای متعدد به قره باغ، حمایت دیاسپورای ارمنی را در سطح جهان به خود جلب کند.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید