شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

مقتدی صدر: اگر برای اخراج اشغالگر از طریق مقاومت نظامی تلاش می‌کردیم شاهد حوادث امروز نبودیم

 مقتدی صدر: اگر برای اخراج اشغالگر از طریق مقاومت نظامی تلاش می‌کردیم شاهد حوادث امروز نبودیم

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق دوشنبه خواهان متحد شدن برای بیرون کردن اشغالگران آمریکایی شد.

به نقل از بغداد الیوم، مقتدی صدر در توییتی نوشت: ما در گذشته نسبت به سرانجام وارد کردن عراق به درگیری‌های منطقه‌ای و بین المللی هشدار داده بودیم و گفتیم که عراق و ملتش دیگر تحمل چنین رفتارهای نابخردانه‌ای را ندارند.

وی ادامه داد: اگر در گذشته برای بیرون کردن اشغالگر از طریق مقاومت نظامی همکاری می‌کردیم، اشغالگر بر سینه عراق سایه نمی‌افکند.

مقتدی صدر تصریح کرد: من در حال حاضر آماده هستم که با روش‌های سیاسی و حقوقی این اشغالگر را بیرون کنم اما آیا کسی هست که ما را یاری کند؟ پس برای یکپارچه شدن جهت بیرون کردن اشغالگر در سریع‌ترین زمان ممکن بشتابید. باید رفتارهای غیر مسئولانه برخی از گروه‌های نظامی را از خودتان دور سازید و باید زمام امور فقط در دست نیروهای امنیتی باشد.

رهبر جریان صدر عراق ادامه داد: اگر عقب‌نشینی نکردند ما با همکاری با شما رفتار دیگری خواهیم داشت اشغالگر به رهبری آن نابخرد (ترامپ) از فساد شیوع پیدا کرده از یک سو و از سوی دیگر از شکاف بزرگ میان سیاستمداران و ملت سوء استفاده کرد.

وی تصریح کرد: لذا به خاطر رفاه ملت و عزت آنها، باید همگان از غنیمت‌ها و قدرت دست برداشته و گرنه زمان پشیمانی فرا می‌رسد. بدانید که ما اجازه نخواهیم داد که عراق صحنه‌ای برای تسویه حساب‌های سیاسی و نظامی شود، بلکه ما خواهان عراقی قدرتمند و مستقل هستیم.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری