شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

ردّ پای جمهوری آذربایجان در ترور سردارسلیمانی

ردّ پای جمهوری آذربایجان در ترور سردارسلیمانی

موضوع استفاده از تسلیحات مستقر درجمهوری آذربایجان علیه منافع ایران،پیش تر نیز سابقه داشته است اما در نهایت و بعد از اثبات موضوع با ادله ی قوی،جمهوری آذربایجان اعلام کرد" اسرائیلی ها ما را هم دور زده اند!"

از همان ساعات ابتدایی اعلام خبر شهادت سردار سلیمانی توسط موشک های فسفری آمریکایی،معلوم بود که این عملیات ترور با اتکا به اطلاعات دقیق انجام گرفته است.

شاید در روزهای ابتدایی بعد ازترور،انتشار اخبار متعدد تشییع میلیونی سردارسلیمانی، باعث شده بود تا سرنخ های نحوه ی انجام ترور در رسانه ها دنبال نشود.

دو روز بعد از ترور سردار سلیمانی،رسانه های عراقی خبر دادند که دو نفر از خدمه ی پرواز شهید سلیمانی شامل یک تبعه ی عراقی و یک سوری، برای انجام تحقیقات دستگیر شده اند.

در ادامه شبکه ی خبری "ان بی سی" گزارش داد که صهیونیست ها تایید کرده اند که ترور سردار سلیمانی بر اساس تایید "اطلاعات واصله" توسط خبرچین های اسرائیلی در فرودگاه بغداد، انجام شده است.

ولی ظاهرا ترورسردار سلیمانی با همکاری کامل سیا و موساد و همچنین پهپاد های اسرائیلی انجام گرفته است و "اطلاعات واصله" هم که توسط خبرچین های صهیونیست ها تایید شده است، بوسیله ی پهپادهای اسرائیلی جمع آوری شده بود.

امروز خبرگزاری رئالیست جمهوری آذربایجان گزارش داده است که پهپاد صهیونیستی که اطلاعات اولیه حضور سردار سلیمانی در بغداد را برای موساد ارسال کرده است، از پایگاه صهیونیست ها در جمهوری آذربایجان برخواسته بود.

پیش از این خبر استفاده ی صهیونیست ها از پایگاه های جمهوری آذربایجان برای انجام اقدامات جاسوسی علیه منافع ایران بارها منتشر شده بود که با واکنش های متفاوت سیاسی در جمهوری آذربایجان مواجه شده بود.آخرین بار که خبر استقرار جنگنده های رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان منتشر شد، وزارت دفاع آذربایجان،موضوع را به کلی تکذیب کرد.

موضوع استفاده از تسلیحات مستقر درجمهوری آذربایجان علیه منافع ایران،پیش تر نیز سابقه داشته است. دوم شهریور ماه سال 1393 و بعد از شکار پهپاد اسرائیلی هرمس در آسمان ایران،روشن شد که آن پهپاد از نخجوان به سمت ایران آمده بود و سپاه آن را ساقط کرد اما در نهایت و بعد از اثبات موضوع با ادله ی قوی،جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ما هم از موضوع خبر نداشتیم و اسرائیلی ها ما را هم دور زده اند!

حال باید این بار هم منتظر باشیم که در صورت اثبات حرکت پهپاد اسرائیلی از خاک جمهوری آذربایجان و جاسوسی از حرکت های سردار سلیمانی که منجر به شهادت وی شده است،دولت این کشور چه پاسخی برای ایران خواهد داشت؟

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری