۱۳ کشته و مجروح در تیراندازی مرگبار آلمان

 ۱۳ کشته و مجروح در تیراندازی مرگبار آلمان

رسانه های محلی گزارش می دهند در پی دو حادثه تیراندازی در شهر هانائو در غرب آلمان هشت نفر کشته شده اند.

پلیس آلمان اعلام کرده است هشت نفر در جریان دو مورد تیراندازی در قلیان‌خانه‌هایی در شهر هانائو در غرب کشور کشته و دست‌کم پنج تن دیگر زخمی شده‌اند.خبرگزاری آلمان به نقل از پلیس آن کشور می‌گوید هنوز اطلاعات و جزئیات دقیقی از دلیل تیراندازی‌ها در دست نیست.هانائو در ایالت هسن آلمان حدود ۲۵ کیلومتری شهر فرانکفورت قرار دارد.

 
 

بنا بر این گزارش مظنون یا مظنونان به حمله به این دو قلیان‌خانه، از محل گریخته‌اند و نیروهای پلیس نیز در جست‌وجوی آن‌ها هستند.بنا بر گزارش رسانه‌های محلی و پلیس حمله نخست در بار «مید‌نایت» در ساعت ۱۰ شب رخ داد. کسانی که در اطراف محل واقعه بودند صدای شلیک حدود ۱۰ گلوله را شنیده‌اند.مهاجم یا مهاجمان سپس سوار بر خودرو از محل گریخته‌اند.

حمله دوم در برابر بار «ارنا» رخ داده‌است.

روزنامه بیلد به نقل از مقام‌ها گزارش می‌دهد که افراد مظنون از صحنه گریخته اند و هم اکنون متواری هستند. ماموران پلیس و هلی کوپتر‌ها درحال گشتزنی در ناحیه هستند. به گزارش یک رسانه محلی، "هسنشا"، سه نفر در تیراندازی اول و پنج نفر در تیراندازی دوم کشته شدند.
 
به نوشته دیلی استار، پلیس آلمان اعلام کرد جسد دو مظنون حادثه تیراندازی در هانائو آلمان را در خانه‌شان پیدا کرده است.

پلیس ایالت هسن آلمان در توییتی اعلام کرد: (جسد) مظنون تیراندازی در خانه‌اش در هانائو کشف شد. پلیس ویژه (آلمان) همچنین جسد دیگری را در همانجا کشف کرده است. تحقیقات همچنان در جریان است؛ اما در حال حاضر نشانه‌ای از وجود مظنونین دیگر (در این پرونده) وجود ندارد.


هانائو در ایالت هسن در حدود ۲۵ کیلومتری شرق فرانکفورت قرار دارد. شمار زیادی از ماموران به شدت مسلح در این شهر آلمان مستقر شده اند.

آلمان در سال‌های اخیر شاهد حملاتی از سوی افراط گرایان از جمله راست افراطی بوده است.
 
خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از خبرنگاران خود در محل می‌گوید پس از رخدادها ۳۰ خودرو پاسگاه پلیس هانائو را ترک کرده‌اند و نیروهای پلیس با سلاح‌های خودکار در سطح شهر حضور دارند.

چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید