شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

به دستور ترامپ «مهاجرت» به آمریکا تعلیق شد

 به دستور ترامپ «مهاجرت» به آمریکا تعلیق شد

دونالد ترامپ در توییتر خبر داده که بنا دارد با امضای دستوری اجرایی مهاجرت به آمریکا را به طور موقت متوقف کند. او گفته این تصمیم را به علت شیوع ویروس کرونا و «حفظ فرصت های شغلی برای شهروندان آمریکایی» اتخاذ می‌کند. همزمان فرمانداران از آقای ترامپ خواسته‌اند که از متعرضان ضدقرنطینه بخواهد به خانه‌هایشان بروند.

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید به‌دلیل شیوع ویروس کرونای جدید، فرمان اجرایی تازه‌ای صادر خواهد کرد که مهاجرت به خاک کشورش را موقتا معلق می‌کند.

دونالد ترامپ بامداد دوم اردیبهشت به‌وقت تهران در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته است «در سایه حمله دشمنی نامرئی، همچنین به‌دلیل نیاز به محفاظت از کسب و کار شهروندان آمریکای باعظمت ما، من فرمانی اجرایی صادر می‌کنم که مهاجرت به ایالات متحده را موقتا معلق می‌کند».

همزمان با ادامه تظاهرات به قرنطینه کرونا در چند ایالت آمریکا، فرماندار میشیگان که شاهد بزرگترین تجمعات بوده از دونالد ترامپ خواسته که معترضان را به آرامش و بازگشت به خانه‌هایشان تشویق کند. در همین حال، شمار جان باختگان کووید۱۹ در آمریکا نزدیک به مرز ۴۲ هزار نفر شده است.

گریچن ویتمر، فرماندار ایالت میشیگان گفته همه گیری کرونا یک «پدیده سراسری و ملی» است و تقاضا کرده که با آن هم «با عزم ملی مقابله کنیم».

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا متهم شده که با وجود اذعان به قدرت فرمانداران در وضع و لغو قرنطینه‌ها، با حمایت از معترضان قصد فشار وارد کردن بر ایالت‌ها برای لغو محدودیت‌هاست.
 
رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه مدعی شد به احتمال زیاد شمار قربانیان شیوع کووید-۱۹ در کشورش کم‌تر از برآورد‌های پیشین و بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تن خواهد بود.
 
معترضان به قرنطینه‌ها که اکثرا محافظه‌کار و از حامیان دو آتشه دونالد ترامپ هستند می‌گویند محدودیت‌های کرونا به شدت سختگیرانه است.

حتی یکی از رهبران گروه‌های شبه نظامی در ایلینوی به بی بی‌سی گفته: ایالت ما را باز کنید وگرنه ما خودمان آن را بازگشایی می‌کنیم».

تجمعات اعتراضی در ۱۰-۱۲ ایالت آمریکا بر پا شده و تعداد شرکت‌کنندگان در آن‌ها هم از کرانه شرقی تا غربی آمریکا متفاوت است. در برخی نقاط تنها چند نفر و در جایی، چون میشیگان حدود ۲۰۰۰ نفر در این تجمعات شرکت کرده‌اند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری