شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

امارات از تصمیم هند درباره کشمیر حمایت کرد

امارات از تصمیم هند درباره کشمیر حمایت کرد

یک روزنامه اماراتی از حمایت ابوظبی از اقدام هند مبنی بر لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالیکه «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات خواستار خویشتنداری هند و پاکستان شده است، یک روزنامه اماراتی از حمایت ابوظبی از اقدام هند در زمینه لغو بندهای قانون اساسی مربوط به خومختاری ایالت جامو و کشمیر خبر داده است.

روزنامه اماراتی «گلف نیوز» به نقل از «احمد البنا» سفیر امارات در دهلی نو نوشته است که «اقدام هند در خصوص لغو وضعیت خودمختاری کشمیر، به صلح و ثبات بیشتر می‌انجامد».

سفیر امارات گفته است که مقامات این کشور از تصمیم هند درباره کشمیر حمایت کرده‌اند.

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، سفیر امارات در دهلی نو همچنین گفته است «پیش‌بینی می‌کنیم که این تغییر و تحولات به بهبود عدالت اجتماعی، امنیت و اعتماد مردم به حکومت محلی منجر شده و باعث تحقق صلح و ثبات بیشتر شود».

حال آنکه خبرگزاری امارات(وام) روز پنجشنبه(دیروز) به نقل از انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات خواستار خویشتنداری هند و پاکستان و گفت‌وگوی طرفین برای حل بحران شد. (جزئیات بیشتر)

به دنبال تصمیم هند برای پایان دادن به خودمختاری ایالت جامو و کشمیر، «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند این تصمیم را رسما امضا کرد.

وی در توجیه این اقدام گفته، با تغییر وضعیت قانونی در «کشمیر»، این منطقه را از تروریسم و جدایی‌طلبی آزاد می‌کند.(جزئیات بیشتر)

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری