جنایت های رژیم صهیونیستی در لاهه محکوم شد

جنایت های رژیم صهیونیستی در لاهه محکوم شد

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین شنبه شب با انتشار بیانیه ای مخالفت آمریکا با پیگیری جنایات رژیم صهیونیستی در دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری سما فلسطین،  جبهه دموکراتیک موضع واشنگتن را دلیلی شفاف بر نقش دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در تشویق مقامات اشغالگر به جنایت بیشتر علیه بشریت دانست.

این گروه فلسطینی همچنین از تشکیلات خودگردان خواست در پاسخ به اقدامات آمریکا هماهنگی های امنیتی با سرویس های اطلاعاتی تروریستی آمریکا را قطع کند.

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین با اشاره به اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه از جمله در افغانستان، عراق و سوریه افزوده است: اقدامات این چنینی آمریکا با هدف پوشش سیاسی بر جنایت های رژیم صهیونیستی انجام می شود.

جبهه دموکراتیک همچنین از جامعه جهانی خواست تا در قبال این موضع گیری آمریکا در برابر دادگاه لاهه جبهه گیری کند.

پیش تر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای نوشته بود، اگر دیوان کیفری بین‌المللی تحقیقات درباره جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و نوار غزه را آغاز کند با عواقب آن مواجه خواهد شد.

فاتو بنسودا دادستان دیوان کیفری بین‌المللی اخیرا با انتشار بیانیه‌ای در مورد ارتکاب جنایات جنگی در فلسطین اشغالی توسط رژیم‌صهیونیستی، هشدار جدی داده ‌بود و گفته بود امکان تحقیق درباره این جنایت ها توسط دادگاه لاهه وجود دارد.

مقام‌های فلسطینی تاکنون بارها از دادگاه لاهه خواسته‌اند که در خصوص جنایت‌هایی که رژیم‌صهیونیستی علیه مردم فلسطین در کرانه ‌باختری و غزه مرتکب شدند، تحقیق انجام دهد.

در مقابل، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات دادستان دیوان کیفری بین‌المللی مدعی شده بود: روز سیاهی برای واقعیت و عدالت است.

یسرائیل کاتز وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد؛ ادعاهای دادستان لاهه بی پایه و اساس است.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید