شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

موارد ابتلا به کرونا در آمریکا از 100 هزار نفر در روز فراتر رفت

موارد ابتلا به کرونا در آمریکا از 100 هزار نفر در روز فراتر رفت

برای نخستین بار از ماه فوریه تا کنون، میانگین تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از 100 هزار نفر در روز فراتر رفته است. 

آخرین بار روز 11 فوریه (23 بهمن 1399) بود که موارد ابتلا به کرونا در آمریکا بیش از 100 هزار نفر گزارش شده بود.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز شنبه نیز در توییتی هشدار داد: «سویه دلتا در حال افزایش است، اما ما قدرت داریم آن را متوقف کنیم. واکسن بزنید.»

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز شنبه شب به وقت تهران گزارش داد، ایالات متحده در حال حاضر به طور متوسط روزانه 100  هزار مورد جدید ابتلا به کرونا مواجه است و به نقطه عطفی برمی‌گردد که آخرین بار در  زمستان گذشته با آن مواجه بود. مقام‌های بهداشتی آمریکا نگرانند که اگر تعداد بیشتری از آمریکایی‌ها از واکسن کرونا  استفاده نکنند ، موارد بستری شدن و مرگ و میر افزایش یابد.

 طبق گزارش «مراکز بیماری و پییشگیری فدرال» آمریکا در دو روز گذشته، بیش از ۱۶۶ میلیون نفر یا همان نیمی از جمعیت ایالات متحده به طور کامل تحت واکسیناسیون قرار گرفته‌اند، جهش ویروس کرونا، از جمله گونه «دلتا» که بشدت مسری است، به کانون بحران در سراسر آمریکا منجر شده است و مجدداً صحبت‌هایی از وضع مجدد محدودیت‌های کرونایی در ایالات آمریکا و تزریق یک دُز سوم واکسن برای مردم آمریکا تقویت شده است.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 35 میلیون و هفتصد هزار نفر رسیده که از این تعداد بیش از 616 هزار نفر جان خود را به دلیل ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

در حال حاضر بیش از 202 میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد 4 میلیون و 200 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری