شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

دفتر سیا در خصوص ایران تعطیل شد

دفتر سیا در خصوص ایران تعطیل شد

مقامات سازمان سیا آمریکا از تعطیلی دفاتر مربوط به ایران و کره شمالی در سازمان سیا و ادغام آنها در بخش دفاتر منطقه ای خاورمیانه و آسیای شرقی خبر دادند.

در پی اظهارات امروز رئیس سازمان سیا آمریکا در خصوص لزوم مقابله با تهدیدات چین علیه واشنگتن و تأسیس واحد ویژه مقابله با تهدیدات ناشی از پکن علیه واشنگتن، برخی رسانه‌های آمریکایی از تعطیل شدن میزهای ایران و کره شمالی این سازمان در راستای افزایش تمرکز بر روی مساله چین خبر دادند.

به نقل از نیویورک تایمز، قرار است موارد مربوط به جاسوسی اطلاعات سازمان سیا از ایران و کره شمالی به دفاتر منطقه‌ای سیا در خاورمیانه و آسیای شرقی سپرده شود.

«ویلیام برنز» امروز طی سخنانی گفته بود که تغییرات اعمال شده در ساختار سازمانی این سازمان بر اساس نیازهای آن و بازبینی مأموریت‌های سیا در بهار گذشته انجام می‌شوند.

این در حالیست که یک مقام ارشد سیا اعلام کرده که تعطیل شدن دفاتر ایران و کره شمالی در این سازمان به معنای کاهش اهمیت آنها برای سیا نبوده است؛ بلکه در بررسی مجدد سازمانی این نتیجه حاصل شده که بررسی فعالیت‌های این دو کشور در راستای ساختار دفاتر منطقه‌ای اثر بخشی بیشتری به همراه خواهد داشت.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری