دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

طالبان از اظهارات پوتین درباره حذف این گروه از لیست سیاه استقبال کرد

طالبان از اظهارات پوتین درباره حذف این گروه از لیست سیاه استقبال کرد

سخنگوی وزارت خارجه دولت موقت طالبان از استقبال سران این گروه از تصمیم رئیس‌جمهور روسیه برای حذف اسامی آنها از لیست سیاه تروریستی خبر داد.

طالبان از تصمیم روسیه برای حذف اسامی سران طالبان از لیست سیاه تروریستی استقبال کرد.

«عبدالقهار بلخی»، سخنگوی وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در توئیتی نوشت که این گروه از اظهارات اخیر ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه درباره حذف نام طالبان از لیست سازمان‌ها تروریستی استقبال کرده است.

بلخی افزود که فصل جنگ در افغانستان به پایان رسیده‌ و تاکید کرد که جهان باید تغییرات مثبتی در روابط و رویکردهای خود با افغانستان ایجاد کند.

پیش از این ولادیمیر پوتین گفته بود که تصمیم حذف طالبان از فهرست سازمان‌های تروریستی باید در سطح سازمان ملل گرفته شده شود و روسیه نیز همین مسیر را دنبال خواهد کرد.

وی در نشست باشگاه «والدای» گفت: «بسته به این، ما در همبستگی هستیم و تصمیم می‌گیریم که آنها (طالبان) را از فهرست سازمان تروریستی خارج کنیم. به نظر من، ما به این موضوع نزدیک می‌شویم. موضع روسیه نیز حرکت در همین مسیر خواهد بود.»

وی افزود: «این تصمیمات باید به همان روشی که قبلا گرفته شده بود، گرفته شود. زمانی که این تحریک را در لیست قرار دادیم.»

رییس جمهور روسیه تاکید کرد که طالبان، باید با همه اقوام و مذاهب، احزاب و سازمان‌های سیاسی و عمومی در افغانستان روابط برقرار کند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری