شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

کشته و زخمی شدن ده ها افسر سعودی در حلمه ارتش یمن

کشته و زخمی شدن ده ها افسر سعودی در حلمه ارتش یمن

پس از ادعای ائتلاف سعودی درباره رهگیری موشک‌های بالستیک یمنی، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام عملیاتی گسترده علیه مواضع ائتلاف سعودی در خاک عربستان و یمن خبر داد.

سرتیپ «یحیی سریع»‌ سخنگوی نیروهای مسلح یمن، شامگاه امروز (چهارشنبه)، اعلام کرد که ارتش یمن عملیاتی منحصر به فرد علیه مواضع ائتلاف سعودی انجام داده است. 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این خصوص اعلام کرد که به یاری خداوند، یگان موشکی یمن عملیات منحصر به فردی در «ظهران الجنوب» در منطقه عسیر (جنوب عربستان سعودی)، مأرب (شرق صنعاء) و غرب تعز (جنوب صنعاء) انجام داده است که موشک‌ها دقیقا با اهداف برخورد داشته‌اند.

یحیی سریع اضافه کرد که پایگاه هنگ اول ارتش سعودی در ظهران الجنوب واقع در منطقه عسیر با سه موشک بالستیک هدف حمله قرار گرفته که در پی این اقدام، تعداد زیادی از افسران و نیروهای سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

سریع همچنین اعلام کرد که اردوگاه آموزشی ائتلاف سعودی در غرب تعز با دو موشک بالستیک هدف حمله قرار گرفته است.

طبق این این اعلام، ارتش یمن با دو موشک بالستیک همچنین مزدوران ائتلاف سعودی در «البلق الاوسط» و یک پایگاه دیگر در مأرب را هدف قرار داده‌ است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پایان اضافه کرد که در این عملیات نیز ده‌ها تن از مزدوران، افسران و نیروهای ائتلاف سعودی به‌ویژه فرمانده هنگ اول در ظهران الجنوب کشته و زخمی شده‌اند.

این اعلام در حالی صورت می‌گیرد که ائتلاف سعودی بعدازظهر امروز در بیانیه‌ای مدعی شد که سه موشک بالستیک شلیک شده از خاک یمن را رهگیری کرده است.

ارتش یمن همواره تأکید کرده است که تا زمان تداوم تجاوزهای ائتلاف سعودی در خاک یمن، حملات علیه مواضع نظامی عربستان ادامه پیدا خواهد کرد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

 

 

 

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری