حکایت شیرین برجامی که بد بود

حکایت شیرین برجامی که بد بود

 مهمترین دلیل وضعیت اسفناک اقتصادی کشور علاوه بر بی کفایتی دولت، خروج آمریکا از همین برجام بد بود 

برجامی که هیچ بود ؟

موش و گربه بازی برخی از این سیاسیون را باید نمایش نامه های طنز تئاتر ها و فیم ها قالب کرد. انصافا مجال خوبی برای خندیدن فراهم می نمایند.

نکته اول،لابد یادتان هست در ایام مذاکرات هسته ای در دولت اخیر ، مخالفان مذاکره با قایم شدن پشت رهبری به مخالفت با مذاکرات می پرداختند در حالی که همه می دانستند رییس جمهور و دولت در عرصه خارجی به اندازه یک سرباز صفر هم اختیارات ندارد جنانکه بدون اخذ اجازه از مقامات ارشد نمی تواند در این سطح وارد گفتگو با قدرت های جهانی شود.

نکته دوم . مخالفان مذاکره می گفتند برفرض که بتوانیم در مذاکره با غرب سندی هم به امضا برسانیم. این سندها همگی بی اعتبار هستند .چرا که قدرت دست آنهاست و هر لحظه بخواهند میتوانند زیر حرف شان بزنند. بگذریم از این نکته مهم که اگر همین سخن را فردی غیراصولگرا می زد متهم میشد به کدخداپرستی و اعتقاد بیجا به رهبری آمریکا در عالم اما وقتی پای مسائل عینی به میان باز میشد همگی متفق القول می گفتند دنیا یعنی امریکا و اگر آمریکا زیر حرفش بزند بقیه توان ایستادگی در برابرش را ندارند

نکته سوم. برجام امضا شد و نق زن های همیشه تاریخ که جز گیر دادن به زمین وزمان هیچ کار دیگری از دستشان برنمی آید شروع کردند به گیر دادن به بندهای برجام و نتایج بعدی اش. چرا هواپیما می خرید ،ما اینقدر آدم گرسنه داریم ، چرا فلان شرکت بزرگ نفتی  آمد در حالیکه قبلا ما را تنها گذاشته بود و هزاران بند و دست بند دیگر ...

نکته آخر . حال و روز کشور را می بنید . مهمترین دلیل وضعیت اسفناک اقتصادی کشور علاوه بر بی کفایتی دولت، خروج آمریکا از همین برجام بد بود . باید مخالفان نق زن چشم شان را باز کنند و ببینند که برجامی که به زعم آنها هیچ بود ، امروز شرط مورد اهتمام مقام معظم رهبری برای بازگشت ایران به میز مذاکره با آمریکاست.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید