افشاگری درباره تجاوز و شکنجه بی‌رحمانه زنان مسلمان توسط دولت چین

 افشاگری درباره تجاوز و شکنجه بی‌رحمانه زنان مسلمان توسط دولت چین

روزنامه "واشنگتن پست" به نقل از "رقیه" که مدتی است از اردوگاه دولتی چین فرار کرده، می‌نویسد تمام مسلمانان اویغور زیر ۳۵ سال (چه زن و چه مرد) از سوی ماموران دولتی چین مورد تجاوز و آزار و اذیت قرار کرفته‌اند.

برخی از مسلمانان چینی فاش ساخته‌اند که دولت چین به طور سیستماتیک از طریق وادار ساختن آنان به سقط جنین، عقیم‌سازی با استفاده از پسماندهای فلفل و تجاوز به زنان مسلمان اویغور سعی در نابودسازی جمعیت مسلمان آن کشور دارد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ این افشاگری‌ها پس از آن صورت گرفته که اخیرا عکس‌هایی از بازداشتی‌های اویغور در وضعیت چشم بسته در یکی از اردوگاه‌های اجباری در چین منتشر شد.

روزنامه "واشنگتن پست" به نقل از "رقیه" که مدتی است از اردوگاه دولتی چین فرار کرده، می‌نویسد تمام مسلمانان اویغور زیر ۳۵ سال (چه زن و چه مرد) از سوی ماموران دولتی چین مورد تجاوز و آزار و اذیت قرار کرفته‌اند. "گلریز" نیز مسلمان چینی ۳۸ ساله‌ای است که‌ می‌گوید دولت چین، جنین او را به اجبار کشته است. این ادعاها در حالی مطرح می‌شوند که دولت چین خود مدعی است که نگهداری بازداشت‌شدگان در اردوگاه‌ها اقدامی ضدتروریستی و روند معمول قضایی رسیدگی به جرایم است.

نزدیک به یک میلیون مسلمان در بازداشتگاه‌های دولتی چین در منطقه شین جیانگ به سر می‌برند. دولت چین خود این اردوگاه‌ها را مراکز تعلیمی و بازپروری می‌داند که در آن با آموزش مهارت‌ها افراد بازداشت شده را از افراط‌گرایی دور می‌کند.

ابن در حالی است که زنان فرار کرده مسلمان می‌گویند دولت چین با استفاده از پسماندهای فلفل و ریختن آن در اندام تناسلی زنان سعی در عقیم‌سازی آنان دارد. این زنان از اردوگاه‌های به اصطلاح بازآموزی چین فرار کرده‌اند. رقیه در سال ۲۰۰۹ بازداشت شده بود و پیش از فرار به ترکیه چهار سال در آنجا بود.

او به "واشنگتن پست" گفته تمام مردان و زنان جوان بازداشت شده مورد آزار جنسی ماموران چینی قرار گرفته‌اند. او گفته که زندانبانان چینی پیش از تجاوز، کیسه بر سر فرد مورد تجاوز قرار گرفته قرار می‌گذاشتند. همچنین، آنان مدعی شده‌اند که سقط جنین اجباری زنان بازداشت شده باردار به شیوه‌ای بیرحمانه صورت گرفته است.

گلریز ۳۸ ساله که به آلماتی قزاقستان فرار کرده می‌گوید پزشکانی در زندان مسئول انجام سقط جنین اجباری بوده‌اند. یک بارداشتی سابق گفته که ماموران چینی برای آزار دادن مسلمانان اویغور آنان را مجبور به خوردن گوشت خوک کرده بودند که از نظر مسلمانان حرام است. همچنین، آنان مسلمانان چینی را وادار به صحبت به زبان ماندارین در اردوگاه کرده بودند. گفته می‌شود دولت چین هزاران کودک مسلمان اویغور را پیش از اعزام والدین آنان به اردوگاه از آنان جدا ساخته است.

مسلمانان در حدود دو درصد از جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری چین را تشکیل می‌دهند. پیش‌بینی شده تعداد مسلمانان چین از ۲۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۰ به ۳۰ میلیون نفر در سال ۲۰۳۰ افزایش یابد؛ موضوعی که دولت کمونیست چین را نگران ساخته است و آنان را تهدیدی امنیتی قلمداد می‌کند.

 

چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید