شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

رویترز اعلام کرد: دو کشته در پی تیراندازی در مقابل کنیسه یهودیان در آلمان

رویترز اعلام کرد: دو کشته در پی تیراندازی در مقابل کنیسه یهودیان در آلمان

ین تیراندازی در نیمروز چهارشنبه ۱۷ مهر در شهر «هاله»، واقع در نزدیکی لایپزیگ روی داد و دقایقی پس از آن پلیس محلی هاله اعلام کرد یک نفر در پیوند با این حمله بازداشت شده است. پلیس پیش از آن در صفحه توییتر خود نوشت: «بر اساس نخستین مشاهدات، دو نفر در هاله کشته شده‌اند. چند تیر شلیک شده است. مهاجمان با یک خودرو فرار کرده‌اند.»

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه از مرگ دو نفر در پی تیراندازی در مقابل کنیسه یهودیان در شهر هاله در شرق آلمان خبر داد.به گفته پلیس آلمان، یک نفر در ارتباط با همین رخداد دستگیر شده است.

با توجه به اهداف حمله در شهر هاله که روز چهارشنبه اتفاق افتاد، به نظر می‌رسد عامل این حملات فردی نژادپرست بوده است.با این همه پلیس هنوز در این باره اظهار نظر نکرده است.
 
دو کشته در پی تیراندازی در مقابل کنیسه یهودیان در آلمان

همزمان با تیراندازی در مقابل کنیسه، رویترز به نقل از یک روزنامه آلمانی می‌گوید که یک نارنجک هم به گورستان یهودیان در این شهر پرتاب شده و عامل حمله به داخل «یک کباب‌فروشی» نیز تیراندازی کرده است.
 
دو کشته در پی تیراندازی در مقابل کنیسه یهودیان در آلمان

حمله مرگبار در شهر هاله در روز یوم کیپور، مقدس‌ترین روز برای یهودیان سراسر دنیا، اتفاق افتاده است.ساعتی پس از انتشار خبر حمله در هاله، مجله آلمانی فوکوس در وبسایت خود از تیراندازی دیگری در مکانی در لاندزبرگ، واقع در ۱۵ کیلومتری شرق هاله خبر داد. بر اساس این گزارش صدای شلیک چندین تیر در این منطقه به گوش رسیده است.
 
دو کشته در پی تیراندازی در مقابل کنیسه یهودیان در آلمان

مقام‌های رسمی هنوز خبر این حمله را تأیید نکرده‌اند و گزارش بیشتری نیز درباره آن منشتر نشده است. تیراندازی‌های امروز همزمان با یوم کیپور یا روز آمرزش، مهم‌ترین جشن مذهبی یهودیان انجام شد. به دلیل پیشینه کشتار یهودیان به هدف نسل‌کشی در زمان نازی‌ها در جریان جنگ جهانی دوم، یهودی‌ستیزی همواره در آلمان حساسیت‌برانگیز بوده است. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت حمله هاله را بر عهده نگرفته است، اما فعالیت گروه‌های نئونازی و نیز اسلام‌گرایان افراطی علیه یهودیان در سال‌های اخیر در آلمان افزایش یافته است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری