جان باختگان توفان هاگیبیس در ژاپن به ۳۵ تن رسید

جان باختگان توفان هاگیبیس در ژاپن به ۳۵ تن رسید

دستکم ۳۵ تن در اثر توفان هاگیبیس در استان های کاناگاوا، توچیگی، گونما، میاگی، سایتاما، فوکوشیما، ایواته، شیزوئوکا، ایباراکی و ناگانو ژاپن جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری کیودو روز دوشنبه گزارش کرد از سرنوشت ۱۸ تن دیگر هم خبری در دست نیست و دستکم ۱۷۵ تن دیگر هم زخمی شده اند با این حال مقامات مربوطه در تلاش هستند تا تعداد کل تلفات را تعیین کنند.

توفان کم سابقه هاگیبیس که سرعت آن به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت رسید همراه با سیل‌های ویرانگر که از روز پنجشنبه در ژاپن شروع شده بود، حالا از ژاپن عبور کرده است اما کار جستجوی قربانیان و تامین غذا و سرپناه برای سیل زدگان ادامه دارد.

تلویزیون «ان. اچ. کی» هم گزارش کرده است بیش از ۱۰۰ هزار خانوار در منطقه کلانشهر توکیو و مناطق نزدیک آن به خاطر توفان هاگیبیس با قطع برق روبرو هستند، تا ساعت ۵ عصر روز یکشنبه حدود ۷۲ هزار خانوار در استان چیبا که در اوایل ماه سپتامبر توفان فاکسای در آنجا روی داد، با قطع برق روبرو بودند.

برق بخش هایی از استان های توکیو، کاناگاوا، ایباراکی، شیزوئوکا، توچیگی، یاماناشی، گونما و سایتاما نیز قطع شده است.

در حالی که روز گذشته (یکشنبه) بیش از ۸۰۰ پرواز در شهرهای مختلف ژاپن لغو شد شرکت های هواپیمایی این کشور می گویند در امروز دوشنبه غیر از سه پرواز ورودی و خروجی فرودگاه ناریتا، بقیه پروازها طبق روال عادی انجام خواهند شد.

 


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید