شنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

حماس: ایران برخلاف کشورهای عربی به ما کمک کرده است

حماس: ایران برخلاف کشورهای عربی به ما کمک کرده است

"یحیی السنوار" رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در نوار غزه دوشنبه شب گفت: ایران از ما حمایت کرده است، درحالی که برادران عرب‌مان ما را رها کردند و برخی از آنها نیز اعطای کمک به فلسطین را مشروط به حل اختلاف با آمریکایی‌ها و غربی‌ها کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری "عرب۴۸"، السنوار که در مراسمی در همایش جوانان در شهر غزه سخن می‎گفت، افزود: کارد به استخوان‌مان رسیده است و اسرائیل باید مشکلات انسانی در غزه را حل کند، نمی‌توان بیش از این درخصوص محاصره غزه صبر کرد.

 رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه ادامه داد: بسیار صبر پیشه کردیم، اما دیگر بیش از این نمی‌توان انتظار کشید. دشمن را وادار خواهیم کرد که محاصره غزه را پایان دهد.

السنوار افزود: به کشورهای زیادی برای کمک متوسل شدیم، اما متأسفانه برخی از کشورهای عربی درهای خود را به روی ما بستند و برخی از رهبران عرب نیز به ما گفته‌اند که اگر می‌خواهید راهی برایتان باز شود، باید مشکلاتتان را با آمریکا و متحدان غربی آن حل و فصل کنید.

السنوار تصریح کرد: اسرائیل جنگ‌ مذهبی را در منطقه راه انداخته است تا کشورهای منطقه از مسأله فلسطین غافل شوند.
رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه با بیان اینکه این صهیونیست‌ها هستند که دولت آمریکا را اداره می‌کنند، تصریح کرد: بدون آن که هیچ‌یک از کشورهای عربی به "دونالد ترامپ" اعتراض کنند، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس ریاض (که سال 2017 در عربستان)  اعلام کرد که قدس پایتخت یهود است.
السنوار با اعتراض به برخی از کشورهای عربی برای ارتباط با رژیم صهیونیستی، افزود: رئیس جمهوری آمریکا در آن سال اعلام کرد، رویکردهای جدیدی برای عادی سازی روابط با اسرائیل و برقراری گفت وگو با این رژیم نزد رهبران عرب در حال شکل گیری است.

سخنان السنوار یک هفته پس از آن انجام می‌شود که "یسرائیل کاتس" وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که وی از "استیون منوچین" وزیر خزانه‌داری آمریکا خواسته است، برای توسعه روابط اقتصادی تل آویو و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از اسرائیل حمایت کند.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی ۱۰ تیرماه ۹۸ برای نخستین بار به امارات متحده عربی سفر کرد.

وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی آذرماه ۹۶ نیز در مقام وزیر حمل و نقل و اطلاعات رژیم صهیونیستی وقت از پروژه خط آهن فلسطین اشغالی به اردن، عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خبر داده و گفته بود: " قرار است، این خط راه آهن بندر حیفا را به حاشیه خلیج فارس وصل کند.

از سوی دیگر، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز ۲۵ اکتبر ۲۰۱۸ (۳ آبان ۹۷) و در سفری غیرمنتظره به سلطان‌نشین عمان رفت و با "سلطان قابوس بن سعید" پادشاه این کشور دیدار و گفت وگو کرد، اقدامی که با موضع تند گروه‌های مقاومت فلسطین روبرو شد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری