چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

قهرمان پارالمپیک: پناهنده نشدم،‌ تابعیت ترکیه گرفتم

قهرمان پارالمپیک: پناهنده نشدم،‌ تابعیت ترکیه گرفتم

دارنده چهار مدال پارالمپیک لندن و ریو در رشته پرتاب وزنه گفت: چند ماهی است که تابعیت کشور ترکیه گرفتم اما این به معنای پناهندگی نیست و اکنون در ایران هستم.

چند روز پیش خبری با عنوان پناهندگی ۲ قهرمان پارادوومیدانی ایران به کشور ترکیه در رسانه‌ها منتشر شد. پس از این اتفاق، «محمد خالوندی» دارنده مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با تکذیب این خبر گفت که پناهنده نشده است و در کرمانشاه حضور دارد. اما «محسن کائیدی» نظری متفاوت از خالوندی داشت.

کائیدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این زمینه اظهار داشت: پناهندگی‌ام صحت ندارد و الان در ایران هستم اما از چند ماه گذشته به ترکیه سفر کردم و این کشور نیز امکانات خوبی را در اختیارم قرار داد. تابعیت این کشور را گرفتم اما این تابعیت به معنای پناهندگی نیست.

دارنده مدال طلای رشته پرتاب وزنه پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن در پاسخ به این پرسش که آیا در توکیو ۲۰۲۰ برای آن کشور مسابقه خواهید داد؟ عنوان کرد: هنوز در این زمینه تصمیم نگرفتم. پس از تعطیلات سال نو شمسی باید در رقابت‌های گزینشی پارالمپیک شرکت کنم. سپس برای پارالمپیک ۲۰۲۰ تصمیم نهایی را می‌گیرم. اکنون در ایران هستم و تمریناتم را پیگیری می‌کنم. البته بخشی از تمرینات نیز در ترکیه انجام می‌شود. 

کاییدی دوومیدانی‌کار معلول ایرانی، حضور در چهار مدال پارالمپیک را در کارنامه دارد. او در لندن ۲۰۱۲ یک مدال طلا و یک نقره کسب کرد و در ریو ۲۰۱۶ به ۲ برنز در رشته پرتاب وزنه رسید. او همچنین مدال طلای مسابقات جهانی را کسب کرده است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری