چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

علیرضا جهانبخش برنده جایزه بهترین گل ماه لیگ برتر انگلیس شد

علیرضا جهانبخش برنده جایزه بهترین گل ماه لیگ برتر انگلیس شد

ضربه برگردان زیبای جهانبخش جایزه برترین گل ماه لیگ برتر را از آن خود کرد.

به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، ضربه قیچی زیبای علیرضا جهانبخش در برابر چلسی برنده جایزه بهترین گل ماه ژانویه لیگ برتر انگلیس شد.

در نخستین روز سال جدید میلادی برایتون در ورزشگاه آمکس در مقابل چلسی قرار گرفت و در شرایطی که با گل دقیقه 10 سزار آزپیلیکوئتا از حریف عقب افتاده بود، روی گل جهانبخش به تساوی رسید تا حریف بزرگ خود را متوقف کرده باشد. 

جهانبخش که در دقیقه 68 به جای آرون موی به زمین بازی آمده بود در دقیقه 84 اثرگذاری لوئیس دانک روی کرنر ارسالی را با ضربه ای آکروباتیک به درون دروازه کپا فرستاد تا برایتون از یک شکست خانگی بگریزد.

در هنگام دریافت جایزه، جهانبخش از احساسات خود در خصوص این گل گفت، از این که باور نمی‌کند بهترین گل دوران حرفه ایش را در چنین مسابقه بزرگی به ثمر رسانده باشد:

"وقتی به میدان آمدم، می‌دانستم که می‌توانم موثر باشم. حس می‌کردم ضربه برگردان تنها راهی است که می‌تواند این توپ را به گل بدل کند، اما همان طور که در خوشحالی من هم دیده اید، باور این که توپ گل شده برای من سخت بوده است!

نمی‌توانستم انتظار داشته باشم در این بازی بزرگ گلی بهتر به ثمر برسانم. می‌توانم آن را بهترین گل دوران حرفه ای خود نام ببرم."

جهانبخش اکنون نخستین فرد ایرانی است که موفق می‌شود یکی از جوایز ماهیانه لیگ برتر (بازیکن، مربی و گل ماه) را به خود اختصاص دهد. او البته پس از آنتونی ناکرت (مارچ 2019) دومین بازیکن برایتون است که برنده جایزه بهترین گل ماه لیگ برتر می‌شود.

جهانبخش این جایزه را در رقابت با جیمز مدیسون و حمزه چودوری (لسترسیتی)، سباستین هالر (وستهم یونایتد)، ریچارلیسون (اورتون)، ناتان ردموند (ساوتهمپتون)، جی رودریگز (برنلی) و رائول خیمنز (وولورهمپتون) دریافت کرده است.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری