جدول بهترین گلزنان تیم ملی؛ سردار و دژاگه 7 گل تا وارد شدن به لیست تاریخی!

جدول بهترین گلزنان تیم ملی؛ سردار و دژاگه 7 گل تا وارد شدن به لیست تاریخی!

سردار شش گل برای رسیدن به علی کریمی و هفت گل هم تا جواد نکونام فاصله دارد. دژاگه هم کافی است 7 گل بزند تا جزو ده گلزن برتر تاریخ تیم ملی قرار بگیرد.

بازی‌های مقدماتی آسیا برای رسیدن به جام جهانی فرصت خوبی برای مهاجمان است تا گل‌های ملی‌شان را افزایش دهند. در همین بازی با کامبوج، انصاری‌فرد پوکر کرد، سردار هت‌تریک و طارمی دابل. گل‌هایی که فاصله آن‌ها را با گلزنان برتر تاریخ تیم ملی کمتر و کمتر کرد. 

حالا در 6 مسابقه‌ای که تا پایان مرحله گروهی باقی مانده، سردار آزمون کافی است 6 گل بزند تا در 24 سالگی به تعداد گل ملی علی کریمی برسد. سردار اگر هفت گل بزند، با رسیدن به جواد نکونام، یکی از سه گلزن برتر تاریخ تیم ملی ایران می‌شود. البته سردار در این تورنمنت کار دشواری برای رسیدن به جایگاه دوم دارد. کریم باقری که بعد از علی دایی دومین گلزن برتر تیم ملی است، 50 گل ملی در کارنامه‌اش ثبت شده و سردار فعلا 18 گل با او فاصله دارد. 

کریم انصاری‌فرد با 25 گل و مهدی طارمی 21 گله هم در تعقیب سردار هستند. دیگر بازیکن فعال تیم ملی که می‌تواند پله‌های جدول گلزنان را دو تا یکی بالا برود، اشکان دژاگه است. اشکان کافی است یک گل بزند تا وارد لیست بیست گلزن برتر تاریخ تیم ملی شود. اشکان برای رسیدن به لیست ده گلزن برتر تاریخ تیم ملی باید هفت گل بزند تا بالاتر از رضا قوچان‌نژاد و فرشاد پیوس قرار بگیرد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید