توان شرکت‌های دانش بنیان مزیت رقابتی محسوب می‌شود

توان شرکت‌های دانش بنیان مزیت رقابتی محسوب می‌شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: برای کسب مزیت رقابتی و سهم بیشتر از بازارهای هدف می‌توان از توان شرکت‌های دانش بنیان استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم سه شنبه شب در دیدار اعضای هیات مدیره و شورای معاونین شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: یکی از مهمترین برنامه هایی که باید به صورت جدی در دستور کار صنایع کوچک و شهرک های صنعتی قرار بگیرد شناسایی واحدهای صنعتی مستعد و دانش بنیان است.‌
وی با بیان اینکه در شهرک های صنعتی قرارگیری صنایع در کنار یکدیگر فاصله بین اجزای تولید را کم و زنجیره تولید را با بهترین ترکیب شکل می دهد یادآوری کرد: شهرک های صنعتی نقاط جغرافیایی در اقتصاد کشور و محل تمرکز صنایع مختلف هستند که بستری مناسب برای ایجاد خوشه های صنعتی در سیستم اقتصادی کشور به حساب می آید.
امام جمعه تبریز افزود: قرار گیری صنایع در کنار یکدیگر نظارت ها را بهتر و دقیق تر می کند و بهره وری تولید واحدها را ارتقا می بخشد.
وی برنامه ریزی صحیح و بررسی همه جانبه برای احداث شهرک های صنعتی را از وظایف این شرکت عنوان کرد و گفت: احداث شهرک های صنعتی و ایجاد امکانات زیربنایی و ارائه خدمات ضروری برای متقاضیان که برای ایجاد واحدهای صنعتی تمایل دارند و همینطور تاسیس شهرک های صنعتی جدید با رعایت سیاست های عمومی دولت در رابطه با توسعه صنایع در کشور از اهداف اصلی شرکت شهرک های صنعتی است.
نماینده ولی فقیه در استان ارائه خدمات لازم در تمامی زمینه های فنی ، مالی ، اداری، آموزشی و بازرگانی برای گسترش تاسیسات زیر بنایی شهرک های صنعتی را از اهداف اصلی شرکت شهرک های صنعتی عنوان کرد و افزود : هر نوع فعالیت که موجب تسهیل در تحقق اهداف قانون موضوع شرکت ها از جمله احداث ، اجرا و اداره امور شهرک های صنعتی و نظارت بر آن از دیگر وظایف این شرکت ها است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: آسیب شناسی و بهبود فضای کسب و کار و انجام اقدامات موثر برای ظرفیت بیشتر صنایع و پشتیبانی از راه اندازی مجدد واحدهای دیگر و غیر فعال از دیگر وظایف این شرکت ها است.
وی با اشاره به مسوولیت های اجتماعی شرکت های صنعتی اقدامات لازم برای بهبود معیشت عمومی ، سلامت و عدالت را از مسوولیت های اجتماعی شرکت های صنعتی عنوان کرد.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید