چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

رسوایی در انتظار گوشی جدید سامسونگ!

 رسوایی در انتظار گوشی جدید سامسونگ!

علی رغم ادعای سامسونگ در مورد استفاده از صفحه نمایشگر شیشه‌ای در گوشی‌های تاشوی Galaxy Z. Flip خود با هدف افزایش دوام، آزمایشات کیفی نشان می‌دهد که صفحه نمایشگر این گوشی حتی از نمونه‌های مشابه دیگر نیز زودتر خش بر می‌دارد و آسیب می‌بیند.

وقتی سامسونگ در هفته گذشته و در جریان رونمایی از گوشی جدید تاشوی خود، ادعا کرد که گلکسی Z Flip با استفاده از "شیشه فوق العاده نازک" ساخته شده است، این یک موفقیت واقعی به نظر می‌رسید. تاکنون صفحات نمایش تاشو از نمایشگر‌های پلاستیکی استفاده کرده اند که می‌توان به راحتی حتی با یک انگشت خراشیده شوند. Z Flip امیدوار است که با استفاده از شیشه‌های بسیار نازک بتواند دوام بیشتری را برای صفحات نمایشگر گوشی‌های خود به ارمغان بیاورد.

اما به نظر می‌رسد ماجرا آن طوری نیست که سامسونگ انتظار آن را دارد. وبسایت The Everge در گزارشی به یافته‌های «زاک نلسون»، کارشناس فناوری‌های نوین، در خصوص صفحه نمایش Galaxy Z Flip پرداخته است:

نلسون توجه خود را معطوف به این تلاش دوم سامسونگ در ساخت گوشی‌های تاشو و نتایج آزمایش دوام (JerryRigEverything) آن کرده است. صفحه نمایش Z Flip نشان می‌دهد، علائم ثابت و خراش‌ها خیلی زودتر از شیشه واقعی بر روی آن ظاهر شد. بخشی از آزمایش JerryRigEvery Everything قرار دادن تلفن‌ها در میان دستکش‌های مخصوص و حسگری است تا در صورت شروع آسیب به صفحه شیشه‌ای نمایش، میزان مقاومت آن را محاسبه کند.
 
رسوایی در خصوص صفحه نمایش Galaxy Z Flip؟!

این آزمایش نشان داد که صفحه نمایش Z Flip به سادگی و در سطوح رویی صفحه نمایش دچار آسیب شد در حالی که صفحات نمایش گوشی‌های هوشمند دیگر معمولا در سطوح عمیقتری دچار آسیب می‌شوند که در واقع نشانگر دوام بیشتر آن‌ها است. نلسون می‌گوید: "این صفحه به هیچ وجه در برابر خراش مقاوم نیست. "
 
رسوایی در خصوص صفحه نمایش Galaxy Z Flip؟!

در رونمایی از گلکسی Z Flip، سامسونگ قاطعانه اعلام کرد که صفحه نمایش این گوشی، شیشه‌ای است. نلسون برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه سامسونگ چگونه و با چه فرآیندی قابلیت خمیدگی بر روی شیشه را اعمال کرده است، به نمایندگان سامسونگ فشار آورد. در آن زمان سامسونگ از اظهار نظر در مورد همه این سؤالات خودداری کرد، اما هنگامی که ماجرای آزامایش داوم مطرح شد، این شرکت توضیحاتی را ارائه داد:

Galaxy Z Flip از یک نمایشگر Infinity Flex با شیشه فوق العاده نازک (UTG) سامسونگ، برای ارائه ظاهری عالی و برتر و همچنین جهت عرضه یک تجربه بصری فوق العاده، برخوردار است. فناوری نوع اول UTG سامسونگ با سایر دستگاه‌های پرچمدار گلکسی متفاوت است. اگر چه صفحه نمایش قابلیت خم شدن دارد، اما باید با احتیاط عمل کرد. همچنین، Galaxy Z Flip یک لایه محافظ در بالای UTG مشابه Galaxy Fold دارد.

آیا سامسونگ در این توضیح سعی دارد بگوید که ما فقط شاهد خراش در لایه محافظ خارجی نمایشگر هستیم؟ نلسون معتقد است اگر چه خراش‌های صورت گرفته در آزمایشگاه بسیار عمیق و دائمی به نظر می‌رسند، اما ممکن است این خراش‌ها بر روی لایه‌های محافظی رخ داده باشد که سامسونگ در مورد آن صحبت کرده است.

نلسون از سامسونگ سؤال کرد که آیا برنامه‌ای برای ارائه خدمات تعویض صفحه نمایش Z Flip دارد، همانگونه که برای Galaxy Fold انجام داده است. سامسونگ می‌گوید خریداران Z Flip می‌توانند برای یک بار صفحه نمایش جایگزین با ۱۱۹ دلار دریافت کنند. علاوه بر این، مشتریان می‌توانند یک بار محافظ صفحه نمایش تخصصی طراحی شده برای Z Flip را به صورت رایگان دریافت کنید.

نلسون فکر می‌کند سامسونگ احتمالا از یک پلیمر پلاستیکی ترکیبی (با تکه‌های میکروسکوپی شیشه مخلوط شده) استفاده کرده است، بنابراین می‌تواند این صفحه نمایش را به عنوان "شیشه" تبلیغ کند. اما اگر واقعاً صفحه نمایش Galaxy Z Flip به راحتی خراشیده می‌شود، چرا باید مبلغ پایه قابل توجه ۱، ۳۸۰ دلار را برای آن پرداخت کرد.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری