چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰

در به روزرسانی جدید اینستاگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

سال‌ها پیش اینستاگرام روشش را برای نشان دادن عکس‌ها به ترتیب زمانی انتشار، تغییر داد و از آن زمان تا کنون روشی را استفاده می‌کند که عکس‌ها را بر اساس احتمال جذابیت‌شان برای مخاطب نشان می‌دهد.

اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی «آخرین پست‌ها» است که ممکن است به مذاق افرادی که دوست دارند به حالت سابق ترتیب زمانی پست‌ها بازگردند، خوش بیاید.

سال‌ها پیش اینستاگرام روشش را برای نشان دادن عکس‌ها به ترتیب زمانی انتشار، تغییر داد و از آن زمان تا کنون روشی را استفاده می‌کند که عکس‌ها را بر اساس احتمال جذابیت‌شان برای مخاطب نشان می‌دهد.

از همان زمان تا کنون هم افراد بسیاری از این ویژگی به ستوه آمده و احساس می‌کنند نمی‌گذارد تمام پست‌هایشان را ببینند یا حتی باعث ناپدید شدن کامل بعضی از عکس‌ها می‌شود. اینستاگرام همواره تاکید داشت که روش جدید بهتر از ترتیب زمانی است و هرگز به نسخه سابق باز نخواهد گشت.

اما به نظر می‌رسد این شرکت اخیرا راه سازشی پیدا کرده تا به افراد اجازه دهد آخرین پست‌های خود را مشاهده کنند بدون این که بخواهد از دست روش جدید خلاص شود.

جین منچون وانگ، محققی که این ویژگی اینستاگرام را پیش از انتشار آن در گذشته کشف کرد، مدارکی یافت دال بر اینکه اینستاگرام در حال ساخت قابلیتی با نام «آخرین پست‌ها» است. این قابلیت به کاربران اجازه خواهد داد با کلیک کردن بر آن، آخرین عکس‌های منتشر شده در حسابشان را ببینند.

ظاهرا این ویژگی موازی با حالت عادی قابل دسترسی و بعد از ورود کاربران به اپلیکیشن قابل مشاهده است. آن‌ها می‌توانند در صفحه خانه خود عکس‌ها را به حالت عادی تماشا کنند، یا با کلیک کردن بر «آخرین پست‌ها» عکس‌ها را به ترتیب انتشار زمانی ببینند.

اینستاگرام روش نشان دادن عکس‌ها را حدود چهار سال پیش، در سال ۲۰۱۶ عوض کرد، اما بسیاری از کاربران آن مدام درخواست بازگشت حالت سابق را داشته‌اند.

در تمام طول این مدت، اینستاگرام مشغول مبارزه علیه ادعا‌هایی بود که کاربران می‌گفتند تقریبا تمام پست‌هایشان نادیده باقی مانده و حتی تغییراتی نیز در راستای جلب نظر کاربران انجام داده و نحوه انتخاب و نشان دادن عکس‌ها را چندین بار عوض کرده است.

به‌رغم تمام این‌ها، اینستاگرام بار‌ها تاکید کرده است به ترتیب زمانی پست‌ها بر نخواهد گشت. اما این به‌روزرسانی جدید ظاهرا برای جلب نظر و پاسخ به درخواست کاربران صورت گرفته تا پست‌های خود را به ترتیب زمانی ببیند بدون اینکه بخواهد روش فعلی خود را به حالت سابق بازگرداند.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چاپ   ایمیل

خبرگزاری آی پرس - اخبار و رویدادهای روز تبریز، ایران و جهان بصورت تحلیلی در این خبرگزاری انتشار می یابد و رعایت اصالت منبع خبر و حفظ حریم خصوصی از اولویت های اساسی در این خبرگزاری می باشد.

تلفن تماس: 04135538205   04135541840   04135541841

همراه : 09025565962

 

صاحب امتیاز و مدیرمسئول : امیرحسین آقامی
سردبیر : غلامرضا منصوری